Bezlepkové čokoládové hrudky s ořechy a konopným semínkem

Výborné a rychlé cukroví. Navíc bezlepkové! Ze samých dobrých, zdravých přísad - hořká čokoláda, konopné  slunečnicové semínko, ořechy, kokosový olej ... Zkuste letos své cukroví obohatit o nový recept. Hrudky jsou nepečené! :-)

Bezlepkové čokoládové hrudky s ořechy a konopným semínkem

Výborné a rychlé cukroví. Navíc bezlepkové! Ze samých dobrých, zdravých přísad - hořká čokoláda, konopné  slunečnicové semínko, ořechy, kokosový olej ... Zkuste letos své cukroví obohatit o nový recept. Hrudky jsou nepečené! :-)

Budeme potřebovat:

Postup:

Kešu ořechy, vlašské ořechy, slunečnicová semínka nasekáme nahrubo a nasucho opečeme na pánvi. Společně s nimi opečeme i konopná semínka, která však nijak nekrájíme, jsou drobná sama o sobě. Na vodní lázni rozehřejeme hořkou čokoládu, přidáme k ní špetku soli (stačí opravdu malinko), lžíci kokosového oleje a udržujeme rozehřáté za stálého promíchávání.

Opražená semínka s ořechy (nepražíme dozlatova, jen tak aby vynikla jejich vůně a chuť) přidáme k rozpuštěné čokoládové směsi. Nakonec přidáme drobné kousky kandované pomerančové kůry a nastrouhanou kůru z pečlivě omyté půlky bio citronu. Směs důkladně promícháme. 

Na pečící papír pomocí lžičky klademe hrudky o velikosti cca 3 - 4 cm. Na pečícím papíru necháme zatuhnout a máme hotovo! Hotové hrudky uchováváme spíše na suchém a chladnějším místě, aby se nám nezačala rozpouštět čokoláda a kokosový olej ... :-)