Balíme ekologicky

Balíme EKOlogicky Naturálek zdravá výživa

S rozvojem e-shopů roste i množství obalů, které zbývá ze zaslaných balíčků. Většinou jsou to papírové krabice obalené plastovými lepicími páskami, igelity, potravinové fólie, výplně balíků i polystyrén. Obalů může být nakonec více, než kolik je zaslaného zboží uvnitř balíku.

Proto jsou i obaly tématem, které musíme řešit. Všechny e-shopy mají možnost zvolit si obaly, které jsou snadno recyklovatelné nebo kompostovatelné.

Ovšem nejen e-shopy mohou volit, i zákazníci mají možnost vybrat si obchod, který balí své zboží udržitelně a ekologicky. Ocenit tuto ne vždy jednoduchou snahu jako výhodu a podpořit tak vybraný e-shop svými nákupy.

Jaká je volba u nás v Naturálku?

Prodáváme zdravé potraviny a biopotraviny, bez zatížení zbytečnými chemickými látkami, při jejichž výrobě se dodržují principy zdravé a čisté vody, půdy a ovzduší, nechceme veškerou tuto snahu pokazit špatně a neekologicky zabaleným zbožím. Pro náš zdravý e-shop je tedy naprosto samozřejmé, že používáme pouze recyklovaný obalový materiál - krabice i výplně, dokonce i lepicí pásky.

Jak balíme naše balíky konkrétně?

  • Krabice

Pro samotné balení používáme kartonové krabice, dobře chrání produkt při přepravě. Snažíme se vybrat vždy velikost co nejvíce odpovídající velikosti nákupu, abychom neplýtvali místem a ušetřili výplňový materiál. Krabice používáme opakovaně. Pokud už je jejich povrch příliš porušen, vyrobíme z nich výplň.

 

  • Ekologická výplň

Používáme výhradně výplň z již vyřazených kartonových krabic, kterou si sami vyrábíme.

 

 

  • Ochrana křehkého zboží

Produkty ve skle, tekuté produkty a jiné, které by se mohly přepravou poškodit navíc jednotlivě balíme, abychom je co nejvíce ochránili.

 

 

 

  • Lepící páska?

Používáme pouze papírové lepící pásky. Může se stát, že krabice, které používáme jsou polepeny předchozí lepící páskou, snažíme se ji odstranit.

 

Nabízíme osobní odběr a rozvoz zboží pro LOKÁLNÍ zákazníky

Pro místní a zákazníky z blízkého okolí nabízíme možnost osobního vyzvednutí připraveného nákupu. Zákazník si buď přinese vlastní tašku, nebo nákup připravíme do již použité krabice. Stejným způsobem připravujeme nákupy určené k osobnímu rozvozu po Pardubicích a okolí. Ušetříme tak krabice i velkou spoustu výplně.

 

Tašky na osobní odběr

Tašky nabízíme papírové, nebo textilní, které můžete opakovaně použít.
NAVÍC u nás na prodejně úspěšně realizujeme projekt #OTOCTASKU. Smyslem je, že zákazníci sami nosí na prodejnu nepoužívané papírové tašky, které mají doma zbytečně. Podmínkou je, že tašky musí být papírové a čisté, klidně i dárkové. Tašky máme volně přístupné u pokladny a kdokoliv, kdo přijde na prodejnu nakoupit a zapomene vlastní tašku, může si ZDARMA tašku vzít.

 

Letáky

Tištěný materiál příliš nepoužíváme. Naše zákazníky se snažíme informovat prostřednictvím webových stránek, e-mailu a příspěvků na sociálních sítích. Letáčky, které vkládáme do balíků jsou vytištěné na recyklovaném papíru.

 

 

Snažíme se i dodavatele vybírat především ty, kteří dbají na to, jak vypadají jejich zásilky. Často nás překvapí, když z obchodu, který se prezentuje jako e-shop s ekologickým zaměřením nám dorazí obří zásilka plná bublinkové fólie a polystyrénu. Určitě se pak raději poohlédneme po jiném dodavateli.

Opravdu doufáme, že veškerou naši snahu a pozitivní přístup k ekologii zákazníci oceňují a je to jeden z důvodů, proč využívají právě náš e-shop. Neboť nákupem zboží v ekologickém balení podporujete především sami sebe možnost čistého životního prostředí pro vaše děti.

Děkujeme Vám.