Tierra Verde Mýdlové ořechy 500g

Kód: TIERA-0066
299 Kč / ks 598 Kč / 1 kg
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
2.11.2021

Mýdlové ořechy v biokvalitě pocházející z podhůří Himalájí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Mýdlové ořechy při namočení do vody vylučují přírodní saponin, který funguje jako mýdlo. Jde o nejšetrnější metodu praní - ve vztahu k samotnému prádlu, životnímu prostředí i našemu zdraví.
Mýdlové ořechy nezanechávají v praných oděvech chemická rezidua (ropné látky, fosfonáty, enzymy, chlor, optické zjasňovače, syntetické parfémy a barviva).

Přírodní saponin nedráždí pokožku, proto je vhodný i pro alergiky, ekzematiky a malé děti.

Praní barevného prádla

Do látkového sáčku (sáček je součástí balení) vložte příslušný počet ořechů, pevně zavažte a přidejte s prádlem do bubnu pračky. Není nutné používat změkčovač vody, aviváž ani máchadlo prádla, protože saponin z mýdlových ořechů změkčuje vodu.

Praní bílého prádla

Mýdlové ořechy neobsahují bělicí a zjasňující látky, které jsou přidávány do konvenčních pracích prostředků. Proto je při praní bílého prádla vhodné do prací dávky přidat bělicí prášek a odstraňovač skvrn Puer.

Dávkování na 4-5 kg prádla

do 60 °C 3-4 ks měkká voda, 5 ks tvrdá voda
nad 60 °C 4-5 ks měkká voda, 6 ks tvrdá voda

Jak dlouho mýdlové ořechy používat

Ořechy je možné použít 2 až 3x, při teplotách do 60 °C. Ořechy, které už v teplé vodě nepění (neuvolňují saponin), můžete zkompostovat.
Kilové balení obsahuje cca 370 mýdlových ořechů.
Při delším skladování mýdlové ořechy postupně vysychají a tmavnou. Saponin z nich nemizí, jen se mírně prodlužuje doba, než se začne ve vodě uvolňovat.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: