Vážení zákazníci, z důvodu přechodu na nový ekonomický systém je momentálně náš e-shop pozastaven. Děkujeme za pochopení.

Sonnentor Zelený čaj Gunpowder sypaný BIO 100g

Kód: V1SHOP-0074
BIO
124 Kč / ks 124 Kč / 100 g
Momentálně nedostupné (1 ks)
Možnosti doručení
Gunpowder připomíná chuť dalekého východu a intenzita jeho chuti záleží na době louhování.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tento čaj má svou domovinu v daleké Číně. Má velice silnou bylinnou chuť a výrazné aroma. Své jméno získal díky tomu, že jsou lístečky rolované do malých kuliček, které připomínají střelný prach. Po zalití se lístečky krásně rozvinou.
Při výrobě zeleného čaje se lístky praží v pánvi, ale nefermentují. Proto je tak velký rozdíl v chuti zeleného a černého čaje, přestože jde o stejnou rostlinu.

Když zelený čaj připravíme správně (použijeme vodu o teplotě max. 80°C), uvolní se cenné látky, které čaj obsahuje

Zelený čaj obsahuje kofein.

Příprava

Jednu čajovou lžičku dáme do šálku o objemu 200ml zalijeme horkou vodou o teplotě 70-80°C a necháme 2-3 minuty louhovat. Pozor, při delším louhování čaj hořkne.
Zelený čaj můžeme použít opakovaně. 

Složení, specifikace a alergeny 

Složení:
Zelený čaj Gunpowder*. 
*produkt kontrolovaného ekologického zemědělství
Specifikace výrobku:
Zelený čaj bio

Doplňkové parametry

Kategorie: Zelené čaje
Příprava: 2-3 minuty
? BIO: Ano
Přirozeně bezlepku: Ano
Bez éček: Ano
Bez přid. cukru: Ano
Vegan: Ano
Obal: Papírová krabička s průhledem

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

SONNENTOR je dnes předním evropským zpracovatelem bylin, čajů a koření z ekologického zemědělství. Suroviny pro výrobu pocházení z přímé spolupráce s místními pěstiteli. Filozofie firmy je od samého začátku postavena na základech trvalé udržitelnosti a vysokém podílu ruční práce. Díky tomu mohla firma vytvořit přes 160 pracovním míst.

Ve výrobním areálu firmy v Čejkovicích na jižní Moravě je možné navštívit zajímavý turistický projekt Bylinkový ráj SONNENTOR a zúčastnit se zážitkové exkurze ve výrobě čajů, která ročně přiláká několik desítek tisíc lidí.

SONNENTOR a jejich revoluce v obalech

Přebaly absolutně bez plastů- původní čajové přebaly byly vyráběny laminací papíru a tenké polypropylenové vrstvy, která zajistila částečnou bariéru a svařitelnost na strojích. Cílem, ale bylo najím materiál, který bude kompostovatelný (nebo recyklovatelný). Po řadě testování se nám jako nejvhodnější ukázala kombinace nenatíraného papíru a fólie NatureFlex, která disponuje nadstandardními bariérovými vlastnostmi. Je vyrobena ze dřeva z udržitelných lesů a certifikována dle normy pro domácí kompost.

Méně materiálu = méně odpadu - U přebalů jsme snížili gramáž použitého papíru na 50 g/m čtverečný. Původně jsme chtěli odlehčit ještě více, ale při nižší hmotnosti už přebaly ztrácely potřebné vlastnosti pro efektivní výrobu na strojích.
"nahé" čajové krabičky - Vybrali jsme papír který není natíraný kaolinem a upravili konstrukci krabičky , aby byla bytelnější. Pro potisk jsme použili kompostovatelné barvy. Krabičky tedy můžete hodit do kontejneru pro recyklaci nebo do domácího kompostu.

Životní cyklus obalů řešíme od začátku do konce - Materiály, které používáme, technologie jejich zpracování a optimalizace výrobních dávek na straně našich dodavatelů, to vše má obrovský dopad na to, kolik energie a materiálů bude pro vyrobení našeho obalu spotřebováno.

Vybíráme si partnery, kteří smýšlejí stejně - Je nám ctí, že naše prodejna Naturálek zdravá výživa je partnerskou prodejnou firmy SONNENTOR. Děkujeme za spolupráci :-)