Sonnentor Smokey salt uzená mořská sůl 150g

Kód: SHOP-0038441
119 Kč / ks 79,30 Kč / 100 g
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
31.5.2023
Možnosti doručení
Zastudena uzená sůl na bukovém dřevě.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Mořská uzená sůl má velké, díky uzení béžové až zlatavé krystalky. Její chuť je úžasně uzená a krásně voní po šunce.

Použití

Uzená sůl se hodí k míchaným vajíčkům, dušenému masu, ale i k houbovým pokrmům. Ideální je na grilované maso a ryby. Zajímavou chuť dodá také čočce a těstovinám.

Pokud chcete zanechat uzené aroma co nejvýraznější, použijte sůl až ke konci vaření.

Jak vzniká Smokey salt?

Sůl se udí výhradně v malé udírně německého pohoří Švábská Alba. Sůl se v udírně nechává 6 - 7 dní, aby byla její chuť i vůně intenzivní.

Složení, specifikace a alergeny 

Složení:
Uzená sůl
Specifikace výrobku:
Mořská sůl, zauzená

Doplňkové parametry

Kategorie: Sůl
Přirozeně bezlepku: Ano
Bez éček: Ano
Bez laktózy: Ano
Bez přid. cukru: Ano
Vegan: Ano
Obal: papírová krabička

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

SONNENTOR je dnes předním evropským zpracovatelem bylin, čajů a koření z ekologického zemědělství. Suroviny pro výrobu pocházení z přímé spolupráce s místními pěstiteli. Filozofie firmy je od samého začátku postavena na základech trvalé udržitelnosti a vysokém podílu ruční práce. Díky tomu mohla firma vytvořit přes 160 pracovním míst.

Ve výrobním areálu firmy v Čejkovicích na jižní Moravě je možné navštívit zajímavý turistický projekt Bylinkový ráj SONNENTOR a zúčastnit se zážitkové exkurze ve výrobě čajů, která ročně přiláká několik desítek tisíc lidí.

SONNENTOR a jejich revoluce v obalech

Přebaly absolutně bez plastů- původní čajové přebaly byly vyráběny laminací papíru a tenké polypropylenové vrstvy, která zajistila částečnou bariéru a svařitelnost na strojích. Cílem, ale bylo najím materiál, který bude kompostovatelný (nebo recyklovatelný). Po řadě testování se nám jako nejvhodnější ukázala kombinace nenatíraného papíru a fólie NatureFlex, která disponuje nadstandardními bariérovými vlastnostmi. Je vyrobena ze dřeva z udržitelných lesů a certifikována dle normy pro domácí kompost.

Méně materiálu = méně odpadu - U přebalů jsme snížili gramáž použitého papíru na 50 g/m čtverečný. Původně jsme chtěli odlehčit ještě více, ale při nižší hmotnosti už přebaly ztrácely potřebné vlastnosti pro efektivní výrobu na strojích.
"nahé" čajové krabičky - Vybrali jsme papír který není natíraný kaolinem a upravili konstrukci krabičky , aby byla bytelnější. Pro potisk jsme použili kompostovatelné barvy. Krabičky tedy můžete hodit do kontejneru pro recyklaci nebo do domácího kompostu.

Životní cyklus obalů řešíme od začátku do konce - Materiály, které používáme, technologie jejich zpracování a optimalizace výrobních dávek na straně našich dodavatelů, to vše má obrovský dopad na to, kolik energie a materiálů bude pro vyrobení našeho obalu spotřebováno.

Vybíráme si partnery, kteří smýšlejí stejně - Je nám ctí, že naše prodejna Naturálek zdravá výživa je partnerskou prodejnou firmy SONNENTOR. Děkujeme za spolupráci :-)