Vážení zákazníci, z důvodu přechodu na nový ekonomický systém je momentálně náš e-shop pozastaven. Děkujeme za pochopení.

Sonnentor Smokey salt uzená mořská sůl 150g

Kód: SHOP-0038441
119 Kč / ks 79,30 Kč / 100 g
Momentálně nedostupné (4 ks)
Možnosti doručení
Zastudena uzená sůl na bukovém dřevě.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Mořská uzená sůl má velké, díky uzení béžové až zlatavé krystalky. Její chuť je úžasně uzená a krásně voní po šunce.

Použití

Uzená sůl se hodí k míchaným vajíčkům, dušenému masu, ale i k houbovým pokrmům. Ideální je na grilované maso a ryby. Zajímavou chuť dodá také čočce a těstovinám.

Pokud chcete zanechat uzené aroma co nejvýraznější, použijte sůl až ke konci vaření.

Jak vzniká Smokey salt?

Sůl se udí výhradně v malé udírně německého pohoří Švábská Alba. Sůl se v udírně nechává 6 - 7 dní, aby byla její chuť i vůně intenzivní.

Složení, specifikace a alergeny 

Složení:
Uzená sůl
Specifikace výrobku:
Mořská sůl, zauzená

Doplňkové parametry

Kategorie: Sůl
Přirozeně bezlepku: Ano
Bez éček: Ano
Bez laktózy: Ano
Bez přid. cukru: Ano
Vegan: Ano
Obal: papírová krabička

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

SONNENTOR je dnes předním evropským zpracovatelem bylin, čajů a koření z ekologického zemědělství. Suroviny pro výrobu pocházení z přímé spolupráce s místními pěstiteli. Filozofie firmy je od samého začátku postavena na základech trvalé udržitelnosti a vysokém podílu ruční práce. Díky tomu mohla firma vytvořit přes 160 pracovním míst.

Ve výrobním areálu firmy v Čejkovicích na jižní Moravě je možné navštívit zajímavý turistický projekt Bylinkový ráj SONNENTOR a zúčastnit se zážitkové exkurze ve výrobě čajů, která ročně přiláká několik desítek tisíc lidí.

SONNENTOR a jejich revoluce v obalech

Přebaly absolutně bez plastů- původní čajové přebaly byly vyráběny laminací papíru a tenké polypropylenové vrstvy, která zajistila částečnou bariéru a svařitelnost na strojích. Cílem, ale bylo najím materiál, který bude kompostovatelný (nebo recyklovatelný). Po řadě testování se nám jako nejvhodnější ukázala kombinace nenatíraného papíru a fólie NatureFlex, která disponuje nadstandardními bariérovými vlastnostmi. Je vyrobena ze dřeva z udržitelných lesů a certifikována dle normy pro domácí kompost.

Méně materiálu = méně odpadu - U přebalů jsme snížili gramáž použitého papíru na 50 g/m čtverečný. Původně jsme chtěli odlehčit ještě více, ale při nižší hmotnosti už přebaly ztrácely potřebné vlastnosti pro efektivní výrobu na strojích.
"nahé" čajové krabičky - Vybrali jsme papír který není natíraný kaolinem a upravili konstrukci krabičky , aby byla bytelnější. Pro potisk jsme použili kompostovatelné barvy. Krabičky tedy můžete hodit do kontejneru pro recyklaci nebo do domácího kompostu.

Životní cyklus obalů řešíme od začátku do konce - Materiály, které používáme, technologie jejich zpracování a optimalizace výrobních dávek na straně našich dodavatelů, to vše má obrovský dopad na to, kolik energie a materiálů bude pro vyrobení našeho obalu spotřebováno.

Vybíráme si partnery, kteří smýšlejí stejně - Je nám ctí, že naše prodejna Naturálek zdravá výživa je partnerskou prodejnou firmy SONNENTOR. Děkujeme za spolupráci :-)