Sonnentor Sléz sypaný BIO 50g

Kód: SHOP-27778
BIO
94 Kč / ks 188 Kč / 100 g
Skladem (3 ks)
Můžeme doručit do:
9.6.2023
Možnosti doručení

Bylinka s mnoha skvělými vlastnostmi. Nálev je trpké chuti.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nálev ze slézu je sytě zelený a hořký. Dnes se nejvíce využívá v chladných obdobích na dýchací cesty. Jak ale věděly naše babičky, sléz má mnohem širší využití. Bohužel nařízení EU nedovoluje uvádět nepotvrzená lékařská tvrzení. Pro více informací hledejte ve starých herbářích a na internetu.
Výborně se doplňuje ve směsích s mátou nebo chrpou.

Povolená zdravotní tvrzení dle nařízení komise EU

  • Normální činnost hltanu/krku a dýchacích cest
  • Normální trávení
  • Normální funkce střevního traktu

Příprava

Dvě čajové lžičky použijte na šálek 250 ml. Přelijte teplou vodou (ne horkou!!) a nechte několik hodin, nejlépe celou noc, louhovat. Poté opět ohřejte, nevařte!!

Složení, specifikace a alergeny 

Složení:
Sléz nať*. 
*produkt kontrolovaného ekologického zemědělství
Specifikace výrobku:
Sléz nať bio

Doplňkové parametry

Kategorie: Bylinné čaje
Příprava: přelít teplo vodou a nechat několik hodin louhovat
? BIO: Ano
Bez éček: Ano
Bez přid. cukru: Ano
Vegan: Ano
Obal: papírový sáček

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

SONNENTOR je dnes předním evropským zpracovatelem bylin, čajů a koření z ekologického zemědělství. Suroviny pro výrobu pocházení z přímé spolupráce s místními pěstiteli. Filozofie firmy je od samého začátku postavena na základech trvalé udržitelnosti a vysokém podílu ruční práce. Díky tomu mohla firma vytvořit přes 160 pracovním míst.

Ve výrobním areálu firmy v Čejkovicích na jižní Moravě je možné navštívit zajímavý turistický projekt Bylinkový ráj SONNENTOR a zúčastnit se zážitkové exkurze ve výrobě čajů, která ročně přiláká několik desítek tisíc lidí.

SONNENTOR a jejich revoluce v obalech

Přebaly absolutně bez plastů- původní čajové přebaly byly vyráběny laminací papíru a tenké polypropylenové vrstvy, která zajistila částečnou bariéru a svařitelnost na strojích. Cílem, ale bylo najím materiál, který bude kompostovatelný (nebo recyklovatelný). Po řadě testování se nám jako nejvhodnější ukázala kombinace nenatíraného papíru a fólie NatureFlex, která disponuje nadstandardními bariérovými vlastnostmi. Je vyrobena ze dřeva z udržitelných lesů a certifikována dle normy pro domácí kompost.

Méně materiálu = méně odpadu - U přebalů jsme snížili gramáž použitého papíru na 50 g/m čtverečný. Původně jsme chtěli odlehčit ještě více, ale při nižší hmotnosti už přebaly ztrácely potřebné vlastnosti pro efektivní výrobu na strojích.
"nahé" čajové krabičky - Vybrali jsme papír který není natíraný kaolinem a upravili konstrukci krabičky , aby byla bytelnější. Pro potisk jsme použili kompostovatelné barvy. Krabičky tedy můžete hodit do kontejneru pro recyklaci nebo do domácího kompostu.

Životní cyklus obalů řešíme od začátku do konce - Materiály, které používáme, technologie jejich zpracování a optimalizace výrobních dávek na straně našich dodavatelů, to vše má obrovský dopad na to, kolik energie a materiálů bude pro vyrobení našeho obalu spotřebováno.

Vybíráme si partnery, kteří smýšlejí stejně - Je nám ctí, že naše prodejna Naturálek zdravá výživa je partnerskou prodejnou firmy SONNENTOR. Děkujeme za spolupráci :-)