Vážení zákazníci, z důvodu přechodu na nový ekonomický systém je momentálně náš e-shop pozastaven. Děkujeme za pochopení.

Sonnentor Rukola BIO 120g

Kód: SHOP-2590
BIO Klíčení
94 Kč / ks 78 Kč / 100 g
Momentálně nedostupné (11 ks)
Možnosti doručení
Klíčky a výhonky jsou skutečným výživovým pokladem. Klíčky obsahují velké množství vitaminů, minerálů a enzymů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rukola patří v dnešní době mezi jednu z nejoblíbenějších salátových rostlin. Její chuť je velmi peprná až nahořklá a chuť klíčků je velice podobná. Jsou ostře aromatické, proto se dokonale hodí na přípravu masa, grilované zeleniny nebo salátů.

Klíčky jsou plné vitaminů a enzymatických látek, které jsou nezbytné pro tělo.  

Příprava

Semínka není potřeba před klíčením namáčet. Klíčky průběžně proplachujte a nechte klíčit 4 až 6 dní.
Pro snadnější klíčení, doporučujeme použít nakličovací misku.

Složení, specifikace a alergeny 

Složení:
Semínka rukoly* (Diplotaxis tenuifolia)*.
*produkt kontrolovaného ekologického zemědělství
Specifikace výrobku:
Semínka k nakličování bio

Doplňkové parametry

Kategorie: Semínka na klíčení
Příprava: 4-6 dní
? BIO: Ano
Přirozeně bezlepku: Ano
Bez éček: Ano
Vegan: Ano
Obal: Papírová krabička s průhledem

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

SONNENTOR je dnes předním evropským zpracovatelem bylin, čajů a koření z ekologického zemědělství. Suroviny pro výrobu pocházení z přímé spolupráce s místními pěstiteli. Filozofie firmy je od samého začátku postavena na základech trvalé udržitelnosti a vysokém podílu ruční práce. Díky tomu mohla firma vytvořit přes 160 pracovním míst.

Ve výrobním areálu firmy v Čejkovicích na jižní Moravě je možné navštívit zajímavý turistický projekt Bylinkový ráj SONNENTOR a zúčastnit se zážitkové exkurze ve výrobě čajů, která ročně přiláká několik desítek tisíc lidí.

SONNENTOR a jejich revoluce v obalech

Přebaly absolutně bez plastů- původní čajové přebaly byly vyráběny laminací papíru a tenké polypropylenové vrstvy, která zajistila částečnou bariéru a svařitelnost na strojích. Cílem, ale bylo najím materiál, který bude kompostovatelný (nebo recyklovatelný). Po řadě testování se nám jako nejvhodnější ukázala kombinace nenatíraného papíru a fólie NatureFlex, která disponuje nadstandardními bariérovými vlastnostmi. Je vyrobena ze dřeva z udržitelných lesů a certifikována dle normy pro domácí kompost.

Méně materiálu = méně odpadu - U přebalů jsme snížili gramáž použitého papíru na 50 g/m čtverečný. Původně jsme chtěli odlehčit ještě více, ale při nižší hmotnosti už přebaly ztrácely potřebné vlastnosti pro efektivní výrobu na strojích.
"nahé" čajové krabičky - Vybrali jsme papír který není natíraný kaolinem a upravili konstrukci krabičky , aby byla bytelnější. Pro potisk jsme použili kompostovatelné barvy. Krabičky tedy můžete hodit do kontejneru pro recyklaci nebo do domácího kompostu.

Životní cyklus obalů řešíme od začátku do konce - Materiály, které používáme, technologie jejich zpracování a optimalizace výrobních dávek na straně našich dodavatelů, to vše má obrovský dopad na to, kolik energie a materiálů bude pro vyrobení našeho obalu spotřebováno.

Vybíráme si partnery, kteří smýšlejí stejně - Je nám ctí, že naše prodejna Naturálek zdravá výživa je partnerskou prodejnou firmy SONNENTOR. Děkujeme za spolupráci :-)