Vážení zákazníci, z důvodu přechodu na nový ekonomický systém je momentálně náš e-shop pozastaven. Děkujeme za pochopení.

Sonnentor Pepř růžový BIO 20g

Kód: V1SHOP -20001
BIO
74 Kč / ks 370 Kč / 100 g
Momentálně nedostupné (1 ks)
Možnosti doručení
Růžový pepř má jemnou, ale intenzivní chuť, hodí se k rybám, chřestu a jiné další zelenině.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Růžový pepř nemá vůbec nic společného s tím černým. Tento pepř roste na stromě Schinus, který se pěstuje převážně v Peru a Brazílii. S růžovým pepřem zacházejme velmi opatrně, právě kvůli jeho peprné chuti. Je velice hezký na pohled, a proto je oblíbený jako ozdoba pokrmů. Skvěle se hodí k rybám, chřestu nebo dušené zelenině.

Použití

Růžový pepř se skvěle hodí ke kořeněným pokrmům, k rybám, dušené zelenině. Díky jeho krásnému vzhledu je dokonalý na zdobení pokrmů

Složení, specifikace a alergeny 

Složení:
Pepř růžový*. 
*produkt kontrolovaného ekologického zemědělství
Specifikace výrobku:
Schinus terebinthifolius Raddi, bio

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

SONNENTOR je dnes předním evropským zpracovatelem bylin, čajů a koření z ekologického zemědělství. Suroviny pro výrobu pocházení z přímé spolupráce s místními pěstiteli. Filozofie firmy je od samého začátku postavena na základech trvalé udržitelnosti a vysokém podílu ruční práce. Díky tomu mohla firma vytvořit přes 160 pracovním míst.

Ve výrobním areálu firmy v Čejkovicích na jižní Moravě je možné navštívit zajímavý turistický projekt Bylinkový ráj SONNENTOR a zúčastnit se zážitkové exkurze ve výrobě čajů, která ročně přiláká několik desítek tisíc lidí.

SONNENTOR a jejich revoluce v obalech

Přebaly absolutně bez plastů- původní čajové přebaly byly vyráběny laminací papíru a tenké polypropylenové vrstvy, která zajistila částečnou bariéru a svařitelnost na strojích. Cílem, ale bylo najím materiál, který bude kompostovatelný (nebo recyklovatelný). Po řadě testování se nám jako nejvhodnější ukázala kombinace nenatíraného papíru a fólie NatureFlex, která disponuje nadstandardními bariérovými vlastnostmi. Je vyrobena ze dřeva z udržitelných lesů a certifikována dle normy pro domácí kompost.

Méně materiálu = méně odpadu - U přebalů jsme snížili gramáž použitého papíru na 50 g/m čtverečný. Původně jsme chtěli odlehčit ještě více, ale při nižší hmotnosti už přebaly ztrácely potřebné vlastnosti pro efektivní výrobu na strojích.
"nahé" čajové krabičky - Vybrali jsme papír který není natíraný kaolinem a upravili konstrukci krabičky , aby byla bytelnější. Pro potisk jsme použili kompostovatelné barvy. Krabičky tedy můžete hodit do kontejneru pro recyklaci nebo do domácího kompostu.

Životní cyklus obalů řešíme od začátku do konce - Materiály, které používáme, technologie jejich zpracování a optimalizace výrobních dávek na straně našich dodavatelů, to vše má obrovský dopad na to, kolik energie a materiálů bude pro vyrobení našeho obalu spotřebováno.

Vybíráme si partnery, kteří smýšlejí stejně - Je nám ctí, že naše prodejna Naturálek zdravá výživa je partnerskou prodejnou firmy SONNENTOR. Děkujeme za spolupráci :-)