Sonnentor Pampeliškové kafe BIO 75g

Kód: SHOP-252522
BIO
294 Kč / ks 391,90 Kč / 100 g
Skladem (6 ks)
Můžeme doručit do:
5.4.2023
Možnosti doručení
Pražené pampelišková kávovina k přípravě chutného nápoje.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pampeliškové kafe od Sonnentoru je čistý hrubě namletý kořen pampelišky. Kafe není nijak dochucováno ani barveno, jediná jeho úprava je pražení.

Nápoj neobsahuje kofein, proto ho mohou pít těhotné ženy i děti. Jeho chuť je nahořklá, sladová. Zjemnit ji můžete mlékem nebo rostlinným nápojem.

Pampeliška lékařská má přes své tisícileté používání dle NAŘÍZENÍ KOMISE (EU) č. 432/2012 povolena následující zdravotní tvrzení:

  • normální funkce močové soustavy
  • metabolismus sacharidů
  • normální činnost jater
  • detoxikace
  • působí protizánětlivě

Pro širší využití pampelišky hledejte v herbářích nebo na internetu.

Příprava pampeliškového kafe

Použijte 1-2 lžičky kafe na 200 ml vody, přiveďte k varu a nechte 5 - 10 minut povařit. Nakonec můžete nálev zjemnit rostlinným nápojem nebo mlékem.

Je pro vás příprava zdlouhavá? V tom případě vyzkoušejte Jemně mletý kávovinový nápoj z kořene pampelišky.

Složení, specifikace a alergeny 

Složení:
Pražený kořen pampelišky*
*produkt kontrolovaného ekologického zemědělství
Specifikace výrobku:
Kořen pampelišky bio pražený, kávovina

Doplňkové parametry

Kategorie: Kávoviny a nekávy
Příprava: 10 -15 minut
? BIO: Ano
Přirozeně bezlepku: Ano
Bez éček: Ano
Bez laktózy: Ano
Bez palm. oleje: Ano
Bez přid. cukru: Ano
Vegan: Ano
Obal: Dóza

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

SONNENTOR je dnes předním evropským zpracovatelem bylin, čajů a koření z ekologického zemědělství. Suroviny pro výrobu pocházení z přímé spolupráce s místními pěstiteli. Filozofie firmy je od samého začátku postavena na základech trvalé udržitelnosti a vysokém podílu ruční práce. Díky tomu mohla firma vytvořit přes 160 pracovním míst.

Ve výrobním areálu firmy v Čejkovicích na jižní Moravě je možné navštívit zajímavý turistický projekt Bylinkový ráj SONNENTOR a zúčastnit se zážitkové exkurze ve výrobě čajů, která ročně přiláká několik desítek tisíc lidí.

SONNENTOR a jejich revoluce v obalech

Přebaly absolutně bez plastů- původní čajové přebaly byly vyráběny laminací papíru a tenké polypropylenové vrstvy, která zajistila částečnou bariéru a svařitelnost na strojích. Cílem, ale bylo najím materiál, který bude kompostovatelný (nebo recyklovatelný). Po řadě testování se nám jako nejvhodnější ukázala kombinace nenatíraného papíru a fólie NatureFlex, která disponuje nadstandardními bariérovými vlastnostmi. Je vyrobena ze dřeva z udržitelných lesů a certifikována dle normy pro domácí kompost.

Méně materiálu = méně odpadu - U přebalů jsme snížili gramáž použitého papíru na 50 g/m čtverečný. Původně jsme chtěli odlehčit ještě více, ale při nižší hmotnosti už přebaly ztrácely potřebné vlastnosti pro efektivní výrobu na strojích.
"nahé" čajové krabičky - Vybrali jsme papír který není natíraný kaolinem a upravili konstrukci krabičky , aby byla bytelnější. Pro potisk jsme použili kompostovatelné barvy. Krabičky tedy můžete hodit do kontejneru pro recyklaci nebo do domácího kompostu.

Životní cyklus obalů řešíme od začátku do konce - Materiály, které používáme, technologie jejich zpracování a optimalizace výrobních dávek na straně našich dodavatelů, to vše má obrovský dopad na to, kolik energie a materiálů bude pro vyrobení našeho obalu spotřebováno.

Vybíráme si partnery, kteří smýšlejí stejně - Je nám ctí, že naše prodejna Naturálek zdravá výživa je partnerskou prodejnou firmy SONNENTOR. Děkujeme za spolupráci :-)