Vážení zákazníci, z důvodu přechodu na nový ekonomický systém je momentálně náš e-shop pozastaven. Děkujeme za pochopení.

Sonnentor Pampeliška list porcovaný BIO 21,6g

Kód: SHOP-7268
BIO
84 Kč / ks 388,90 Kč / 100 g
Momentálně nedostupné (4 ks)
Možnosti doručení

Lístky pampelišky v nálevových sáčcích.

Detailní informace

Detailní popis produktu

List pampelišky v kvalitě bio pro rychlou přípravu nálevu. Papírová krabička ukrývá 18 nálevových sáčků balených jednotlivě. Sáčky nemají kovovou sponku a jsou zcela kompostovatelné.

Pampeliška lékařská má přes své tisícileté používání dle NAŘÍZENÍ KOMISE (EU) č. 432/2012 povolena následující zdravotní tvrzení:

  • kontrola tělesné hmotnosti a hubnutí
  • vylučování - pročištění těla
  • normální trávení - normální funkce jater
  • normální hladina cholesterolu v krvi - hladina lipidů
  • normální funkce močové soustavy
  • antioxidant

Pro širší využití pampelišky nahlédněte do herbáře nebo hledejte na internetu.

Vyzkoušejte i výborné Pampeliškové kafe z praženého kořene pampelišky.

Návod k přípravě

Čajový sáček zalijte 250ml horké vody a nechte 5 - 10 minut louhovat. Můžete dosladit medem.

Složení, specifikace a alergeny 

Složení:
Pampeliška list* (Taraxacum officinale)
*produkt kontrolovaného ekologického zemědělství
Specifikace výrobku:
Byliny bio

Doplňkové parametry

Kategorie: Bylinné čaje
Příprava: 5 - 10 minut
? BIO: Ano
Přirozeně bezlepku: Ano
Bez éček: Ano
Bez přid. cukru: Ano
Vegan: Ano
Obal: papírová krabička

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

SONNENTOR je dnes předním evropským zpracovatelem bylin, čajů a koření z ekologického zemědělství. Suroviny pro výrobu pocházení z přímé spolupráce s místními pěstiteli. Filozofie firmy je od samého začátku postavena na základech trvalé udržitelnosti a vysokém podílu ruční práce. Díky tomu mohla firma vytvořit přes 160 pracovním míst.

Ve výrobním areálu firmy v Čejkovicích na jižní Moravě je možné navštívit zajímavý turistický projekt Bylinkový ráj SONNENTOR a zúčastnit se zážitkové exkurze ve výrobě čajů, která ročně přiláká několik desítek tisíc lidí.

SONNENTOR a jejich revoluce v obalech

Přebaly absolutně bez plastů- původní čajové přebaly byly vyráběny laminací papíru a tenké polypropylenové vrstvy, která zajistila částečnou bariéru a svařitelnost na strojích. Cílem, ale bylo najím materiál, který bude kompostovatelný (nebo recyklovatelný). Po řadě testování se nám jako nejvhodnější ukázala kombinace nenatíraného papíru a fólie NatureFlex, která disponuje nadstandardními bariérovými vlastnostmi. Je vyrobena ze dřeva z udržitelných lesů a certifikována dle normy pro domácí kompost.

Méně materiálu = méně odpadu - U přebalů jsme snížili gramáž použitého papíru na 50 g/m čtverečný. Původně jsme chtěli odlehčit ještě více, ale při nižší hmotnosti už přebaly ztrácely potřebné vlastnosti pro efektivní výrobu na strojích.
"nahé" čajové krabičky - Vybrali jsme papír který není natíraný kaolinem a upravili konstrukci krabičky , aby byla bytelnější. Pro potisk jsme použili kompostovatelné barvy. Krabičky tedy můžete hodit do kontejneru pro recyklaci nebo do domácího kompostu.

Životní cyklus obalů řešíme od začátku do konce - Materiály, které používáme, technologie jejich zpracování a optimalizace výrobních dávek na straně našich dodavatelů, to vše má obrovský dopad na to, kolik energie a materiálů bude pro vyrobení našeho obalu spotřebováno.

Vybíráme si partnery, kteří smýšlejí stejně - Je nám ctí, že naše prodejna Naturálek zdravá výživa je partnerskou prodejnou firmy SONNENTOR. Děkujeme za spolupráci :-)