Sonnentor Oolong Černý čaj sypaný BIO 40g

Kód: SHOP-00211
BIO
74 Kč / ks 185 Kč / 100 g
Skladem (4 ks)
Můžeme doručit do:
9.6.2023
Možnosti doručení

Černý čaj Oolong – „jemný květinový chuťový zážitek“.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Černý čaj Oolong je polofermentovaný, proto se někdy též nazývá hnědý nebo červený čaj. Čajové lístky se po sklizni nejdříve nechávají povadnout na slunci, poté jsou uloženy do místnosti k odpočinku. Nakonec probíhá proces fermentace. Lístky se neustále lehce protřásají, aby vypustily buněčnou šťávu, která reaguje s kyslíkem. Dochází tedy k částečné fermentaci jako u černého čaje.

Použití

Díky jeho bylinné, zemité chuti je čaj Oolong výborným průvodcem obilných produktů: k zeleninové rýži je černý čaj Oolong téměř povinným nápojem. Také k jelenímu masu, špaldovým a pohankovým pokrmům chutná tento čaj výborně. 

Příprava

Čajovou lžičku na šálek cca 200 ml přelijte vroucí vodou a nechte 2-5 minut louhovat.
Obsahuje kofein.

Složení, specifikace a alergeny 

Složení:
Oolong*. 
*produkt kontrolovaného ekologického zemědělství
Specifikace výrobku:
Polofermentovaný černý čaj bio

Doplňkové parametry

Kategorie: Sypané čaje
Příprava: 2-5 minut
? BIO: Ano
Přirozeně bezlepku: Ano
Bez éček: Ano
Bez přid. cukru: Ano
Vegan: Ano
Obal: papírová krabička
Bio čaje Sonnentor: Ano

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

SONNENTOR je dnes předním evropským zpracovatelem bylin, čajů a koření z ekologického zemědělství. Suroviny pro výrobu pocházení z přímé spolupráce s místními pěstiteli. Filozofie firmy je od samého začátku postavena na základech trvalé udržitelnosti a vysokém podílu ruční práce. Díky tomu mohla firma vytvořit přes 160 pracovním míst.

Ve výrobním areálu firmy v Čejkovicích na jižní Moravě je možné navštívit zajímavý turistický projekt Bylinkový ráj SONNENTOR a zúčastnit se zážitkové exkurze ve výrobě čajů, která ročně přiláká několik desítek tisíc lidí.

SONNENTOR a jejich revoluce v obalech

Přebaly absolutně bez plastů- původní čajové přebaly byly vyráběny laminací papíru a tenké polypropylenové vrstvy, která zajistila částečnou bariéru a svařitelnost na strojích. Cílem, ale bylo najím materiál, který bude kompostovatelný (nebo recyklovatelný). Po řadě testování se nám jako nejvhodnější ukázala kombinace nenatíraného papíru a fólie NatureFlex, která disponuje nadstandardními bariérovými vlastnostmi. Je vyrobena ze dřeva z udržitelných lesů a certifikována dle normy pro domácí kompost.

Méně materiálu = méně odpadu - U přebalů jsme snížili gramáž použitého papíru na 50 g/m čtverečný. Původně jsme chtěli odlehčit ještě více, ale při nižší hmotnosti už přebaly ztrácely potřebné vlastnosti pro efektivní výrobu na strojích.
"nahé" čajové krabičky - Vybrali jsme papír který není natíraný kaolinem a upravili konstrukci krabičky , aby byla bytelnější. Pro potisk jsme použili kompostovatelné barvy. Krabičky tedy můžete hodit do kontejneru pro recyklaci nebo do domácího kompostu.

Životní cyklus obalů řešíme od začátku do konce - Materiály, které používáme, technologie jejich zpracování a optimalizace výrobních dávek na straně našich dodavatelů, to vše má obrovský dopad na to, kolik energie a materiálů bude pro vyrobení našeho obalu spotřebováno.

Vybíráme si partnery, kteří smýšlejí stejně - Je nám ctí, že naše prodejna Naturálek zdravá výživa je partnerskou prodejnou firmy SONNENTOR. Děkujeme za spolupráci :-)