Vážení zákazníci, z důvodu přechodu na nový ekonomický systém je momentálně náš e-shop pozastaven. Děkujeme za pochopení.

Sonnentor Mungo BIO 120g

Kód: SHOP - 00113
Novinka BIO
74 Kč / ks 61,70 Kč / 100 g
Momentálně nedostupné (12 ks)
Možnosti doručení

Nejznámější semínko k naklíčení. Vhodné i pro začátečníky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Mungo je snad nejznámější semínko používané k nakličování. Vypěstování klíčků není vůbec náročné, zvládnou ho naklíčit i úplní začátečníci. Klíčky mají příjemnou svěží chuť, která připomíná hrášek.

Klíčky použijte do salátů, na chléb s máslem či pomazánkou, do polévek,...

Příprava

Výrobci doporučují mungo namáčet cca 12 hodin. Podle našich zkušeností není ale tak dlouhé namáčení potřeba. Jen musíte dát pozor, aby byly fazolky stále vlhké a nepřeschly. Klíčky také pravidelně proplachujte, aby nedošlo k jejich plesnivění. Ke konzumaci jsou připravené za 4-5 dní.
Pro ještě snazší klíčení doporučujeme použít nakličovací misku nebo sklenici.

Složení, specifikace a alergeny 

Složení:
Fazole mungo*
*produkt kontrolovaného ekologického zemědělství 
Specifikace výrobku:
Semína k nakličování bio

Doplňkové parametry

Kategorie: Semínka na klíčení
Příprava: 4-5 dní
? BIO: Ano
Přirozeně bezlepku: Ano
Bez éček: Ano
Vegan: Ano
Obal: Papírová krabička s průhledem

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

SONNENTOR je dnes předním evropským zpracovatelem bylin, čajů a koření z ekologického zemědělství. Suroviny pro výrobu pocházení z přímé spolupráce s místními pěstiteli. Filozofie firmy je od samého začátku postavena na základech trvalé udržitelnosti a vysokém podílu ruční práce. Díky tomu mohla firma vytvořit přes 160 pracovním míst.

Ve výrobním areálu firmy v Čejkovicích na jižní Moravě je možné navštívit zajímavý turistický projekt Bylinkový ráj SONNENTOR a zúčastnit se zážitkové exkurze ve výrobě čajů, která ročně přiláká několik desítek tisíc lidí.

SONNENTOR a jejich revoluce v obalech

Přebaly absolutně bez plastů- původní čajové přebaly byly vyráběny laminací papíru a tenké polypropylenové vrstvy, která zajistila částečnou bariéru a svařitelnost na strojích. Cílem, ale bylo najím materiál, který bude kompostovatelný (nebo recyklovatelný). Po řadě testování se nám jako nejvhodnější ukázala kombinace nenatíraného papíru a fólie NatureFlex, která disponuje nadstandardními bariérovými vlastnostmi. Je vyrobena ze dřeva z udržitelných lesů a certifikována dle normy pro domácí kompost.

Méně materiálu = méně odpadu - U přebalů jsme snížili gramáž použitého papíru na 50 g/m čtverečný. Původně jsme chtěli odlehčit ještě více, ale při nižší hmotnosti už přebaly ztrácely potřebné vlastnosti pro efektivní výrobu na strojích.
"nahé" čajové krabičky - Vybrali jsme papír který není natíraný kaolinem a upravili konstrukci krabičky , aby byla bytelnější. Pro potisk jsme použili kompostovatelné barvy. Krabičky tedy můžete hodit do kontejneru pro recyklaci nebo do domácího kompostu.

Životní cyklus obalů řešíme od začátku do konce - Materiály, které používáme, technologie jejich zpracování a optimalizace výrobních dávek na straně našich dodavatelů, to vše má obrovský dopad na to, kolik energie a materiálů bude pro vyrobení našeho obalu spotřebováno.

Vybíráme si partnery, kteří smýšlejí stejně - Je nám ctí, že naše prodejna Naturálek zdravá výživa je partnerskou prodejnou firmy SONNENTOR. Děkujeme za spolupráci :-)