Vážení zákazníci, z důvodu přechodu na nový ekonomický systém je momentálně náš e-shop pozastaven. Děkujeme za pochopení.

Sonnentor Jablečný štrůdl ovocný, kořeněný BIO 45g

Kód: SHOP-259010
BIO
104 Kč / ks 230,90 Kč / 100 g
Momentálně nedostupné (2 ks)
Možnosti doručení

Vynikající kořeněný čaj, který připomíná tradiční český štrůdl.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jablečný štrúdl je vynikající pochoutka, kterou nejlépe dovedou naše babičky. Neodolatelně lahodný zákusek s vůní, která si podmaní naprosto každého. A přesně takový je i tento kořeněný, ovocný čaj.
Má příjemnou vůni čerstvých jablek doplněnou o podmanivé aroma skořice. Navíc si chuť tohoto čajíku můžeme vychutnat zcela bez výčitek a ten kdo chce, může dosladit trochou cukru nebo medu.

Použitý čajový sáček neobsahuje kovovou sponku a je zcela kompostovatelný.
V krabičce najdete 18 jednotlivě balených sáčků.

Příprava

Čajový sáček vložíme do šálku o objemu 250ml a přelijeme vroucí vodou. Necháme louhovat 7-10 minut.

Složení, specifikace a alergeny 

Složení:
Šípek oplodí*, jablka* 15%, jablka kousky* 15%, citronová kůra*, citron kousky*, pomeranč kousky*, skořice Cassia*, pomerančová kůra*, nové koření*, lékořice*, Vanilka lusk*.
*produkt kontrolovaného ekologického zemědělství
Specifikace výrobku:
Ovocný čaj s kořením bio

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

SONNENTOR je dnes předním evropským zpracovatelem bylin, čajů a koření z ekologického zemědělství. Suroviny pro výrobu pocházení z přímé spolupráce s místními pěstiteli. Filozofie firmy je od samého začátku postavena na základech trvalé udržitelnosti a vysokém podílu ruční práce. Díky tomu mohla firma vytvořit přes 160 pracovním míst.

Ve výrobním areálu firmy v Čejkovicích na jižní Moravě je možné navštívit zajímavý turistický projekt Bylinkový ráj SONNENTOR a zúčastnit se zážitkové exkurze ve výrobě čajů, která ročně přiláká několik desítek tisíc lidí.

SONNENTOR a jejich revoluce v obalech

Přebaly absolutně bez plastů- původní čajové přebaly byly vyráběny laminací papíru a tenké polypropylenové vrstvy, která zajistila částečnou bariéru a svařitelnost na strojích. Cílem, ale bylo najím materiál, který bude kompostovatelný (nebo recyklovatelný). Po řadě testování se nám jako nejvhodnější ukázala kombinace nenatíraného papíru a fólie NatureFlex, která disponuje nadstandardními bariérovými vlastnostmi. Je vyrobena ze dřeva z udržitelných lesů a certifikována dle normy pro domácí kompost.

Méně materiálu = méně odpadu - U přebalů jsme snížili gramáž použitého papíru na 50 g/m čtverečný. Původně jsme chtěli odlehčit ještě více, ale při nižší hmotnosti už přebaly ztrácely potřebné vlastnosti pro efektivní výrobu na strojích.
"nahé" čajové krabičky - Vybrali jsme papír který není natíraný kaolinem a upravili konstrukci krabičky , aby byla bytelnější. Pro potisk jsme použili kompostovatelné barvy. Krabičky tedy můžete hodit do kontejneru pro recyklaci nebo do domácího kompostu.

Životní cyklus obalů řešíme od začátku do konce - Materiály, které používáme, technologie jejich zpracování a optimalizace výrobních dávek na straně našich dodavatelů, to vše má obrovský dopad na to, kolik energie a materiálů bude pro vyrobení našeho obalu spotřebováno.

Vybíráme si partnery, kteří smýšlejí stejně - Je nám ctí, že naše prodejna Naturálek zdravá výživa je partnerskou prodejnou firmy SONNENTOR. Děkujeme za spolupráci :-)