Vážení zákazníci, z důvodu přechodu na nový ekonomický systém je momentálně náš e-shop pozastaven. Děkujeme za pochopení.

Sonnentor Hořčice žlutá semínka BIO 120g

Kód: V1SHOP-0865
BIO Klíčení
74 Kč / ks 61,40 Kč / 100 g
Momentálně nedostupné (1 ks)
Možnosti doručení
Vynikající a jemně peprná semínka vhodná i ke klíčení.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Semínka Hořčice žluté se používají na výrobu domácí hořčice. Velice výborné jsou do domácích marinád, omáček a na nakládání okurek. Hořčičná semínka jsou ideální přísadou do domácího přepuštěného másla (Ghí). Semínka jsou také dokonalá do různých omáček, nebo salátů.

Naklíčená hořčice má štiplavou chuť. která vynikne na obložených chlebech, salátech i v polévce.

Příprava

Semínka před klíčením nechte namočená 5 hodin, poté slijte a propláchněte. Klíčky průběžně proplachujte a nechte klíčit 3 až 9 dní.
Pro snadnější klíčení, doporučujeme použít nakličovací misku.

Složení, specifikace a alergeny 

Složení:
Hořčice žlutá*. 
*produkt kontrolovaného ekologického zemědělství
Specifikace výrobku:
Semínka k nakličování bio
Alergeny:
Hořčice

Doplňkové parametry

Kategorie: Semínka na klíčení
Příprava: 3-9 dní
? BIO: Ano
Přirozeně bezlepku: Ano
Bez éček: Ano
Vegan: Ano
Obal: Papírová krabička s průhledem

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

SONNENTOR je dnes předním evropským zpracovatelem bylin, čajů a koření z ekologického zemědělství. Suroviny pro výrobu pocházení z přímé spolupráce s místními pěstiteli. Filozofie firmy je od samého začátku postavena na základech trvalé udržitelnosti a vysokém podílu ruční práce. Díky tomu mohla firma vytvořit přes 160 pracovním míst.

Ve výrobním areálu firmy v Čejkovicích na jižní Moravě je možné navštívit zajímavý turistický projekt Bylinkový ráj SONNENTOR a zúčastnit se zážitkové exkurze ve výrobě čajů, která ročně přiláká několik desítek tisíc lidí.

SONNENTOR a jejich revoluce v obalech

Přebaly absolutně bez plastů- původní čajové přebaly byly vyráběny laminací papíru a tenké polypropylenové vrstvy, která zajistila částečnou bariéru a svařitelnost na strojích. Cílem, ale bylo najím materiál, který bude kompostovatelný (nebo recyklovatelný). Po řadě testování se nám jako nejvhodnější ukázala kombinace nenatíraného papíru a fólie NatureFlex, která disponuje nadstandardními bariérovými vlastnostmi. Je vyrobena ze dřeva z udržitelných lesů a certifikována dle normy pro domácí kompost.

Méně materiálu = méně odpadu - U přebalů jsme snížili gramáž použitého papíru na 50 g/m čtverečný. Původně jsme chtěli odlehčit ještě více, ale při nižší hmotnosti už přebaly ztrácely potřebné vlastnosti pro efektivní výrobu na strojích.
"nahé" čajové krabičky - Vybrali jsme papír který není natíraný kaolinem a upravili konstrukci krabičky , aby byla bytelnější. Pro potisk jsme použili kompostovatelné barvy. Krabičky tedy můžete hodit do kontejneru pro recyklaci nebo do domácího kompostu.

Životní cyklus obalů řešíme od začátku do konce - Materiály, které používáme, technologie jejich zpracování a optimalizace výrobních dávek na straně našich dodavatelů, to vše má obrovský dopad na to, kolik energie a materiálů bude pro vyrobení našeho obalu spotřebováno.

Vybíráme si partnery, kteří smýšlejí stejně - Je nám ctí, že naše prodejna Naturálek zdravá výživa je partnerskou prodejnou firmy SONNENTOR. Děkujeme za spolupráci :-)