Sonnentor Fenykl celý BIO 40g

Kód: V1SHOP-0192
BIO
64 Kč / ks 160 Kč / 100 g
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
1.6.2023
Možnosti doručení

Fenykl je velmi aromatické koření, výborné do tmavého chleba a pečiva. Jeho chuť je příjemně nasládlá.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Fenyklová semínka mají výraznou sladce aromatickou chuť. Běžně se používají při výrobě domácího pečiva. Fenykl se užívá na normální trávení, a to hlavně u těch nejmenších, v podobě bylinných odvarů.

Fenykl je také výborný na mořské ryby, jehněčí a na kari. Naklíčená semínka zase ozvláštní zelný salát.

Použití

Fenykl se běžně používá při výrobě pečiva, při přípravě kari a ryb. Ze semínek lze připravit i odvar na normální trávení.

TIP: Před použitím se semínka opražte nasucho na pánvi, aby je bylo následně možné rozdrtit v hmoždíři. Tak vynikne nejlépe jejich jemně nasládlé aroma.

Složení, specifikace a alergeny 

Složení:
Fenykl*. 
*produkt kontrolovaného ekologického zemědělství
Specifikace výrobku:
bio, Foeniculum vulgare

Doplňkové parametry

Kategorie: Koření
? BIO: Ano
Přirozeně bezlepku: Ano
Bez éček: Ano
Sůl: Ne
Vegan: Ano
Obal: Papírová krabička s průhledem

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

SONNENTOR je dnes předním evropským zpracovatelem bylin, čajů a koření z ekologického zemědělství. Suroviny pro výrobu pocházení z přímé spolupráce s místními pěstiteli. Filozofie firmy je od samého začátku postavena na základech trvalé udržitelnosti a vysokém podílu ruční práce. Díky tomu mohla firma vytvořit přes 160 pracovním míst.

Ve výrobním areálu firmy v Čejkovicích na jižní Moravě je možné navštívit zajímavý turistický projekt Bylinkový ráj SONNENTOR a zúčastnit se zážitkové exkurze ve výrobě čajů, která ročně přiláká několik desítek tisíc lidí.

SONNENTOR a jejich revoluce v obalech

Přebaly absolutně bez plastů- původní čajové přebaly byly vyráběny laminací papíru a tenké polypropylenové vrstvy, která zajistila částečnou bariéru a svařitelnost na strojích. Cílem, ale bylo najím materiál, který bude kompostovatelný (nebo recyklovatelný). Po řadě testování se nám jako nejvhodnější ukázala kombinace nenatíraného papíru a fólie NatureFlex, která disponuje nadstandardními bariérovými vlastnostmi. Je vyrobena ze dřeva z udržitelných lesů a certifikována dle normy pro domácí kompost.

Méně materiálu = méně odpadu - U přebalů jsme snížili gramáž použitého papíru na 50 g/m čtverečný. Původně jsme chtěli odlehčit ještě více, ale při nižší hmotnosti už přebaly ztrácely potřebné vlastnosti pro efektivní výrobu na strojích.
"nahé" čajové krabičky - Vybrali jsme papír který není natíraný kaolinem a upravili konstrukci krabičky , aby byla bytelnější. Pro potisk jsme použili kompostovatelné barvy. Krabičky tedy můžete hodit do kontejneru pro recyklaci nebo do domácího kompostu.

Životní cyklus obalů řešíme od začátku do konce - Materiály, které používáme, technologie jejich zpracování a optimalizace výrobních dávek na straně našich dodavatelů, to vše má obrovský dopad na to, kolik energie a materiálů bude pro vyrobení našeho obalu spotřebováno.

Vybíráme si partnery, kteří smýšlejí stejně - Je nám ctí, že naše prodejna Naturálek zdravá výživa je partnerskou prodejnou firmy SONNENTOR. Děkujeme za spolupráci :-)