Vážení zákazníci, z důvodu přechodu na nový ekonomický systém je momentálně náš e-shop pozastaven. Děkujeme za pochopení.

Sonnentor Čaj bílý Pai Mu Tan sypaný BIO 40g

Kód: SHOP-0078
BIO
134 Kč / ks 335 Kč / 100 g
Momentálně nedostupné (3 ks)
Možnosti doručení

Bílý čaj představuje opravdový požitek pro všechny naše smysly.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bílý čaj patří k nejexkluzivnějším čajům. Je speciální díky svému sběru i zpracování. Bílý čaj se mu říká proto, že na spodních stranách čajových listů je jemné bílo-stříbrné chmýří, které se po usušení zbarví právě do běla. Toto chmýří mají pouze nejmladší lístečky, proto se sbírají výhradně ručně, když jsou poupátka ještě neotevřená. Na 1 kilo čaje je potřeba 30 tisíc poupat.

Oproti zelenému čaji ten bílý při delším luhování nehořkne.

Příprava

1 čajovou lžičku použijte na cca 200ml horké vody (80°C) a nechte 2-3 minuty louhovat. Bílý čaj Pai Mu Tan se může používat opakovaně.
Obsahuje kofein.

Složení, specifikace a alergeny 

Složení:
Bílý čaj Pai Mu Tan*.
*produkt kontrolovaného ekologického zemědělství
Specifikace výrobku:
Bílý čaj bio

Doplňkové parametry

Kategorie: Zelené čaje
Příprava: 2-3 minuty
? BIO: Ano
Přirozeně bezlepku: Ano
Bez éček: Ano
Bez přid. cukru: Ano
Vegan: Ano
Obal: krabička s průhledem

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

SONNENTOR je dnes předním evropským zpracovatelem bylin, čajů a koření z ekologického zemědělství. Suroviny pro výrobu pocházení z přímé spolupráce s místními pěstiteli. Filozofie firmy je od samého začátku postavena na základech trvalé udržitelnosti a vysokém podílu ruční práce. Díky tomu mohla firma vytvořit přes 160 pracovním míst.

Ve výrobním areálu firmy v Čejkovicích na jižní Moravě je možné navštívit zajímavý turistický projekt Bylinkový ráj SONNENTOR a zúčastnit se zážitkové exkurze ve výrobě čajů, která ročně přiláká několik desítek tisíc lidí.

SONNENTOR a jejich revoluce v obalech

Přebaly absolutně bez plastů- původní čajové přebaly byly vyráběny laminací papíru a tenké polypropylenové vrstvy, která zajistila částečnou bariéru a svařitelnost na strojích. Cílem, ale bylo najím materiál, který bude kompostovatelný (nebo recyklovatelný). Po řadě testování se nám jako nejvhodnější ukázala kombinace nenatíraného papíru a fólie NatureFlex, která disponuje nadstandardními bariérovými vlastnostmi. Je vyrobena ze dřeva z udržitelných lesů a certifikována dle normy pro domácí kompost.

Méně materiálu = méně odpadu - U přebalů jsme snížili gramáž použitého papíru na 50 g/m čtverečný. Původně jsme chtěli odlehčit ještě více, ale při nižší hmotnosti už přebaly ztrácely potřebné vlastnosti pro efektivní výrobu na strojích.
"nahé" čajové krabičky - Vybrali jsme papír který není natíraný kaolinem a upravili konstrukci krabičky , aby byla bytelnější. Pro potisk jsme použili kompostovatelné barvy. Krabičky tedy můžete hodit do kontejneru pro recyklaci nebo do domácího kompostu.

Životní cyklus obalů řešíme od začátku do konce - Materiály, které používáme, technologie jejich zpracování a optimalizace výrobních dávek na straně našich dodavatelů, to vše má obrovský dopad na to, kolik energie a materiálů bude pro vyrobení našeho obalu spotřebováno.

Vybíráme si partnery, kteří smýšlejí stejně - Je nám ctí, že naše prodejna Naturálek zdravá výživa je partnerskou prodejnou firmy SONNENTOR. Děkujeme za spolupráci :-)