NOMINAL Cereální kaše čiroková 300g

Kód: VEGA-003091
43 Kč / ks 14,30 Kč / 100 g
Skladem (6 ks)
Můžeme doručit do:
2.11.2021
Cereální bezlepková čiroková kaše, pozor vysoce návyková.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bezlepková, cereální kaše z čiroku udělá s vaším tělem opravdové zázraky. Díky čiroku, prvotřídnímu postupu výroby a dalším přednostem, jsme přesvědčeni o tom, že je tato čiroková kaše od společnosti NOMINAL vynikajícím partnerem pro váš spokojený a zdravější život.

Tato čiroková kaše je složena z 60% čiroku a 40% celozrnné rýže, tak se jistě sluší a patří, povědět si o těchto surovinách něco více.

Čirok Celozrnná rýže
Tato přirozeně bezlepková plodina je zdrojem bílkovin, vlákniny, řady důležitých minerálů a vitamínů (B). Pro svůj obsah fytonutrientů jsou zkoumány jeho antioxidační účinky. Díky zpracovaným obalovým vrstvám zrna obsahuje v porovnání s loupanou bílou rýží mnohem více vitamínů skupiny B, více cenných minerálních látek (železo, hořčík a fosfor) a samozřejmě vlákninu.
 

Složení čirokové kaše bez lepku:

  • 60 % čirok, 40 % celozrnná rýže


Výživové hodnoty

  • Energie 1610kJ/385kcal
  • Bílkoviny 12g
  • Sacharidy 78g, z toho cukry 0,5g
  • Tuky 2,1g, NMK 0,5g
  • Vláknina 3,2g
  • Sodík Max. 0,003g

 

Víte, co je vlastně onen čirok?

Čirok je bohatým zdrojem bílkoviny, vlákniny, vitamínů, minerální látek a zdraví prospěšných mastných kyselin

Obecně můžeme říci, že čirok má 11 % bílkovin a 25 % vlákniny. Z minerálů obsahuje především hořčík, železo, fosfor, draslík, mangan, měď, selen i zinek. Z vitamínů to jsou pak důležité vitamíny B6, B1, B2 či niacin.

„Čiroková kaše dokáže díky vysokému obsahu andioxidantů snižovat oxidační stres v těle člověka," praví jedna z našich výživových poradkyň.

Na co se dá čirok použít?

Především slouží jako základ nejrůznějších kaší, nákypů nebo jako samostatná příloha či zavářka do polévky. Používá se i do salátů a to teplých i studených.

Jak čirok připravit?

Čirokové zrno není třeba spařovat. Postačí jenom propláchnout a vařit ve vodě v poměru 1 díl čiroku na 2,5-3 díly vody. Doba varu je přibližně 45 minut.

DOPORUČENÍ: Pokud semena čiroku namočíte přes noc stačí pak vařit cca 25-30 minut.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: