Balíme ekologicky

Balíme EKOlogicky Naturálek zdravá výživa

V Naturálku balíme ekologicky

S rozvojem e-shopů roste i množství obalů který zbývá ze zaslaných balíčků.  Většinou jsou to papírové krabice obalené plastovými lepicími páskami, igelity, potravinové fólie, výplně balíků i polystyrén. Obalů může být nakonec více, než kolik je zaslaného zboží uvnitř balíku. 

Proto jsou i obaly tématem, které musíme řešit. Všechny e-shopy mají možnost zvolit si obaly, které jsou snadno recyklovatelné nebo kompostovatelné. 

Ovšem nejen e-shopy mohou volit, i zákazníci mají možnost vybrat si obchod, který balí své zboží udržitelně a ekologicky. Ocenit tuto ne vždy jednoduchou snahu jako výhodu a podpořit vybraný e-shop svými nákupy.

Jaká je volba u nás v Naturálku?

Prodáváme zdravé potraviny a biopotraviny, bez zatížení zbytečnými chemickými látkami, při jejichž výrobě se dodržují principy zdravé a čisté vody, půdy, ovzduší, nechceme veškerou tuto snahu pokazit špatně a neekologicky zabaleným zbožím. Pro náš e-shop je tedy naprosto samozřejmé, že používáme pouze recyklovaný obalový materiál - krabice i výplně, dokonce i lepicí pásky.

Jak balíme naše balíky konkrétně?

 

Krabice

Pro samotné balení používáme kartonové krabice, dobře chrání produkt při přepravě. Snažíme se vybrat vždy velikost co nejvíce odpovídající velikosti nákupu, abychom neplýtvali místem a ušetřili výplňový materiál. Krabice používáme opakovaně. Pokud už je jejich povrch příliš porušen, vyrobíme z nich výplň.

 

Ekologická výplň

Používáme výhradně výplň z již vyřazených kartonových krabic, kterou si sami vyrábím.
Pokud je potřeby sáhneme i po vzduchových polštářích, které jsou biodegradabilní - tedy v čase rozložitelné. Tyto polštářky jsou vyrobené ze schránek mořských škeblí. Tento materiál se získává jako odpad z produkce mořských farem.

 

Ochrana křehkého zboží

Produkty ve skle, tekuté produkty a jiné, které by se mohly přepravou poškodit navíc jednotlivě balíme, abychom je co nejvíce ochránili. V plnění spodní a horní části krabice využíváme Biodegradabilní vzduchové polštářky. 

 

Lepící páska?

Používáme pouze papírové lepící pásky.

Může se stát, že krabice, které používáme jsou polepeny předchozí lepící páskou, snažíme se ji odstranit.

 

Nabízíme osobní odběr a rozvoz zboží pro LOKÁLNÍ zákazníky

Pro místní a zákazníky z blízkého okolí nabízíme možnost osobního vyzvednutí připraveného nákupu. Zákazník si buď přinese vlastní tašku, nebo nákup připravíme do již použité krabice. Stejným způsobem připravujeme nákupy určené k osobnímu rozvozu po Pardubicích a okolí. Ušetříme tak krabice i velkou spoustu výplně.

 

Tašky na osobní odběr

Tašky nabízíme papírové, kukuřičné nebo textilní. Všechny můžete opakovaně použít.

K osobnímu odběru využíváme i použité krabice a je na vás zda si to v krabici ozvezete či přendáte do tašky.

 

NAVÍC u nás na prodejně úspěšně realizujeme projekt #OTOCTASKU. Smyslem je, že zákazníci sami nosí na prodejnu nepoužívané papírové tašky, které mají doma zbytečně. Podmínkou je, že tašky musí být papírové a čisté, klidně i dárkové. Tašky máme volně přístupné u pokladny a kdokoliv, kdo přijde na prodejnu nakoupit a zapomene vlastní tašku, může si
 ZDARMA tašku vzít. 

Snažíme se i dodavatele vybírat především ty, kteří dbají na to, jak vypadají jejich zásilky. Často nás překvapí, když z obchodu, který se prezentuje jako e-shop s ekologickým zaměřením nám dorazí obří zásilka plná bublinkové fólie a polystyrénu. Určitě se pak raději poohlédneme po jiném dodavateli.

Opravdu doufáme, že veškerou naši snahu a pozitivní přístup k ekologii zákazníci oceňují a je to jeden z důvodů, proč využívají právě náš e-shop. Neboť nákupem zboží v ekologickém balení podporujete především sami sebe možnost čistého životního prostředí pro vaše děti. 

Děkujeme Vám.

 

Pouze papírové probaly

 

Využíváme opakovaně kartony

 

Balení máme v oku