Vážení zákazníci, z důvodu přechodu na nový ekonomický systém je momentálně náš e-shop pozastaven. Děkujeme za pochopení.

Získej chuť Itálie: Tajemství italských koření a jak je namíchat

Všichni dobře víme, že italská kuchyně je jedním z nejoblíbenějších a nejchutnějších světových kulinářských zážitků. Její bohatá historie, tradice a kvalitní suroviny vytvářejí jedinečné a lahodné pokrmy, které okouzlují naše chuťové pohárky. Ale co je tajemstvím této úžasné kuchyně? Je to italské koření, které vytváří nezaměnitelné a autentické chutě.

V tomto článku si povíme o tom, jak si připravit vlastní italské koření a přinést si tak kousek Itálie k sobě domů. Ale než se do toho pustíme, pojďme se trochu ponořit do historie a objevit kořeny italské kuchyně.

Italská kuchyně je známá svou jednoduchostí a kvalitou surovin. Její kořeny sahají až do starověkého Říma, kdy byla Itálie obchodním centrem a střediskem kulinářského umění. V průběhu staletí se italská kuchyně vyvíjela a obohacovala o různé vlivy, které přinesli do Itálie obchodníci, dobyvatelé a cestovatelé.

A právě tyto různé vlivy se odrážejí v italském koření. Existuje mnoho regionálních variant koření, které dodávají pokrmům jedinečnou chuť a vůni. Příkladem může být slavná italská směs "Basilico", která je typická pro region Basilicata a obsahuje bazalku, oregano, tymián a česnek. Další oblíbenou směsí je "Rosmarino", která využívá rozmarýn, šalvěj a bobkový list pro vytvoření aromatického okouzlení.

 

Pokud si chcete vytvořit vlastní italské koření, základem je kvalita surovin. Zkuste sehnat čerstvou bazalku, rozmarýn, oregano, šalvěj, tymián a bobkový list. Tyto bylinky můžete buď pěstovat ve vlastní zahradě nebo si je zakoupit na trhu. Kombinujte je v poměru, který vám nejvíce vyhovuje a vytvořte si vlastní jedinečnou směs.

Ale pozor! V italské kuchyni nejde jen o koření, ale i o kvalitu oleje, octa a soli. Vyberte si extra panenský olivový olej, kvalitní balsamický ocet a mořskou sůl. Tyto ingredience dodají vašim jídlům autentický italský zážitek.

Teď, když máte všechny ingredience připravené, pojďme se vrhnout do experimentování. Vyzkoušejte různé kombinace a poměry bylinek a koření, dokud nenajdete tu svou jedinečnou směs, kterou si zamilujete. Nenechte se omezovat a zkuste přidávat další suroviny, které budou koření ještě obohacovat. Například můžete přidat sušenou cibuli, česnek nebo i chilli papričky, pokud máte rádi pikantnější jídla.

A teď už zbývá jen jediné - vyzkoušet vaši novou směs na různých pokrmech. Přidejte ji do těstovin, rajčatových omáček, marinád nebo ji použijte jako koření na grilované maso. Vaše chuťové pohárky vám za to jistě poděkují.

Vlastní italske koření je dokonalým způsobem, jak si přinést kousek Itálie přímo do vaší kuchyně. Zkuste experimentovat, buďte kreativní a vytvořte si vlastní unikátní směs, která vám bude chutnat. A nezapomeňte si užít proces, protože vaření je o objevování nových věcí. Buon Appetito!