Vážení zákazníci, z důvodu přechodu na nový ekonomický systém je momentálně náš e-shop pozastaven. Děkujeme za pochopení.

Zapomeňte na diety, Paleo strava je cesta ke zdraví a štíhlé postavě

Pokud jste se někdy snažili zhubnout nebo zlepšit své zdraví, pravděpodobně jste narazili na různé trendy a módy v oblasti stravování. Jedním z těchto trendů, který získává stále větší popularitu, je Paleo strava. Možná jste o ní již slyšeli, ale co to vlastně Paleo strava je a jaký je smysl jejího konzumování? V tomto článku se podíváme na zásady Paleo stravy, její přínosy a jak ji začlenit do svého životního stylu.

Co je Paleo strava?

Paleo strava se inspiruje stravou našich pravěkých předků, kteří neznali zpracovaná jídla a žili zejména z lovu a sběru potravy. Tato strava se zaměřuje na konzumaci potravin, které byly dostupné našim předkům v době paleolitu, tedy před zemědělstvím a průmyslovou revolucí.

Základem Paleo stravy jsou potraviny bohaté na bílkoviny, jako jsou maso, ryby a vejce. Dále obsahuje zeleninu, ovoce, ořechy a semínka. Naopak se vyhýbá potravinám, které jsou zpracované a obsahují umělé přísady a cukry, jako jsou rafinované obiloviny, luštěniny, mléčné výrobky a rafinovaný cukr.

A proč byste měli volit Paleo stravu?

Jedním z klíčových přínosů je, že se jedná o stravu bohatou na živiny, které naše tělo potřebuje pro správné fungování. Zvýšený příjem bílkovin a zeleniny přispívá k pocitu sytosti a zároveň podporuje růst a opravu svalové hmoty. Díky omezení zpracovaných potravin a cukrů dochází také ke snížení hladiny cukru v krvi a tím k lepšímu řízení hmotnosti a prevenci cukrovky.

Dalším přínosem Paleo stravy je, že podporuje zdravou střevní mikroflóru. Konzumace zeleniny a ovoce poskytuje tělu vlákninu, která podporuje trávení a zdravou střevní mikroflóru. Zároveň se vyhýbáme potravinám, které mohou způsobovat záněty v těle, jako jsou rafinované cukry a průmyslově zpracované potraviny.

A jak začlenit Paleo stravu do svého každodenního života?

Začněte postupně nahrazovat zpracované potraviny čerstvými surovinami, jako je maso, ryby, zelenina a ovoce. Vyzkoušejte nové recepty a objevte nové chutě. Není to jen o výživě, ale také o zážitku ze stravování.

Paleo strava je cestou k zdraví a štíhlé postavě. Je to více než dieta, je to životní styl. Pokud se rozhodnete vyzkoušet Paleo stravu, uvidíte, jaké přínosy vám přinese. Budete překvapeni, jak se vaše tělo a mysl mohou změnit, když se budete stravovat tak, jak to bylo přirozené pro naše pravěké předky.

Takže, zapomeňte na diety a začněte s Paleo stravou. Vaše tělo vám poděkuje.