Vše o Matcha Tea

Co je matcha?

Matcha je 100% zelený čaj. Nejmladší lístky čajovníku rozemleté na jemný prášek. Při výrobě nedochází k fermentaci, nepřidávají se žádná barviva, přísady, ani konzervační látky. Pravý matcha je jasné světle zelené barvy. 

Proč je matcha tak unikátní?

Matcha Tea se rodí ze tmy, roste pouze na zastíněných polích. Čtyři týdny před sklizní se pole úplně zastíní. Zakrytím keřů čajovníku během určité části vegetačního období se docílí tenčích a chutnějších lístků s vyšším obsahem chlorofylu. Zachovávají si rovněž více nutričních benefitů.

DOMOVEM PRAVÉHO MATCHA JE VŽDY JAPONSKO.

Výroba čaje matcha

Výroba tohoto čaje je jednou z nejnáročnějších metod produkce čajů na světě. Listy se trhají pouze ručně. Ihned po sběru se přenesou do továrny, kde je čeká pára, sušení a selekce. Horká pára zabrání fermentaci, udrží listy čerstvé a zajistí, aby živiny v čaji zůstaly. Poté se listy usuší, jejich hmotnost se sníží téměř na pětinu. Při selekci odborníci posuzují barvu, kvalitu, vůni a chuť čaje. 

Proč pít Bio Matcha Tea?

  • Zrychluje spalování až o 40 %
  • Dodá až 6 hodin energie
  • Podporuje soustředění a dobrou náladu
  • Je 10x silnější než běžný zelený čaj 

Bio Matcha Tea obsahuje:

  • vitamíny A, C, E, antioxidanty, aminokyseliny
  • jako jediný čaj obsahuje vlákninu a to až 30 %,
  • čajový kofein, který se uvolňuje 3-6 hodin,
  • L-theanin, který pomáhá soustředit se, zklidňuje mysl, podporuje paměť a vyplavuje hormony štěstí.

 

Který Matcha Tea si vybrat?

Kyosun Matcha Tea BIO Harmony

Obsahuje 30 jednotlivých sáčků s matcha. Praktické balení sáčků vám umožní připravit si svůj oblíbený matcha prakticky kdykoliv a kdekoliv. Navíc máte vždy odměřenou přesnou dávku.

Bio Matcha Tea Harmony patří dlouhodobě k nejoblíbenějším matcha na trhu, což dokazují udělená ocenění.

matcha_oceneni  

Kyosun Matcha Tea Premium BIO

Prémiová kvalita pro matcha požitkáře.
Víc energie, víc aminokyselin, ještě jemnější chuť, ještě zelenější barva. 

Vyšší množství kofeinu a více soustředění vás připraví na špičkový pracovní výkon.
Obsahuje 20 jednotlivě prakticky balených sáčků s matcha. 

Jak Matcha Tea připravit?

Matcha Tea klasický horký

2 g Bio Matcha Tea - 1 sáček
3 dl vody max. 70 °C
Vše přesuňte do šejkru a pořádně protřepejte. Pokud nemáte šejkr zrovna po ruce, postačí klasický hrnek na čaj. Už při zalévání vodou dobře míchejte. 
Pokouší se o vás nachlazení? Přidejte kousek nastrouhaného zázvoru. 

Matcha Tea v ledové verzi

2 g Matcha Tea
3 dl vody
pár kapek limetky
Vše vložte do šejkru a pořádně protřepejte.
Pokud nemáte šejkr, použijte obyčejnou láhev s víčkem. Nejdříve vsypte čaj, zalijte zhruba do 3/4 láhve, uzavřete a pořádně protřepejte. Máte variantu na cesty. Můžete přihodit i pár kostek ledu.

Tradiční způsob přípravy Matcha Tea 

2 g Bio Matcha Tea ideálně Ceremony nebo Delicacy
voda max. 70 °C
bambusová lžička
miska
metlička 
USUCHA - řídký matcha s pěnou
Do čajové misky si připravte zhruba 2 g čaje matcha a nalijte 70 ml vody o teplotě do 70°C. Svižně rozšlehejte bambusovou metličkou do husté pěny. Při šlehání opisujte písmeno M.
KOICHA - hustý a silný
Do čajové misky si připravte zhruba 4 g čaje matcha a nalijte 40 ml vody o teplotě do 70°C. Míchejte bambusovou metličkou do zhoustnutí. Ideální je opisovat metličkou tvar kříže.

  

NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY:

Mohu pít Matcha Tea místo kávy?

Ano, Matcha Tea může být pro váš organismus dokonce šetrnější než káva. Kofein v kávě vás velmi rychle nabudí, jeho účinek ale stejně rychle vyprchá. 

Pití kávy často provází vedlejší účinky, jako nervozita, bušení srdce nebo nesoustředěnost. Matcha Tea žádné takové vedlejší účinky nemá.

Čajový kofein se uvolňuje postupně po dobu 3-6 hodin, tedy vám pomůže udržet energii mnohem déle než káva.  

Kávu můžete pít dál, pokud ji máte rádi, ale doporučujeme mezi těmito dvěma nápoji několikahodinový odstup. Dejte si matcha ráno a šálek kávy odpoledne, nebo naopak.

matcha_energie

Kolik Matcha Tea mohu denně?

Doporučená denní dávka matcha u dospělého člověka je 4-6 gramů matcha (2 až 3 porce). Těhotné, kojící a děti pouze 2 gramy denně. 

Matcha v kuchyni

Skvěle chutná. Matcha můžete pít teplý i studený, s mlékem nebo oslazený. Jako latte, přimíchat jej do smoothie, do kaše. Neztratí se ani v kuchyni.

Můžete jej přidat do krémů, pudingů, kaší, do sladkého i slaného těsta, raw, vegan, low carb receptů, mléčných šejků a mnoho dalšího. Do kuchyně volte matcha CHEF v praktickém uzaviratelném sáčku.

Jak Matcha Tea skladovat?

Matcha Tea Harmony a Premium je balený v jednotlivých 2 g sáčcích, které perfektně chrání prášek před světlem a vzduchem. Na rozdíl od většího balení, kdy čaj po mnoha otevřeních a zavřeních ztrácí barvu, chuť a aroma.

Čaj balený v jednotlivých můžete skladovat kdekoli mimo přímé sluneční záření

Matcha Tea - čaj, který kupujte jedině ve vysoké kvalitě, jen tak si budete moci užít jeho zdraví přínosné, energizující účinky a lahodnou chuť. Určitě zařaďte do svého zdravého životního stylu a pijte denně.