Vážení zákazníci, z důvodu přechodu na nový ekonomický systém je momentálně náš e-shop pozastaven. Děkujeme za pochopení.

Slaná ovesná kaše

Zkuste slanou ovesnou kaši - nevšední pochoutku plnou zdravých chutí

Slaná ovesná kaše je jedním z těch pokrmů, které se na první pohled mohou zdát neobvyklé, ale jakmile ji ochutnáte, získáte nový oblíbený recept. Tato neotřelá varice ovesné kaše kombinuje zdravý a výživný oves s pikantními a slanými přísadami, které vytvářejí zajímavou kontrastní chuťovou paletu. Připravit slanou ovesnou kaši je jednoduché a rychlé, takže si můžete dopřát tento originální zážitek klidně každý den.

Recept na slanou ovesnou kaši

Suroviny:

- 1 hrnek ovesných vloček
- 2 hrnky vody
- 1/2 lžičky soli
- 1/4 lžičky černého pepře
- 1/4 lžičky rozmarýnu
- 1/4 lžičky tymiánu
- 1/4 lžičky česneku v prášku
- 1/4 hrnku strouhaného tvrdého sýra (např. parmazán nebo cheddar)
- 2 lžíce olivového oleje

Postup:

1. V hrnci smíchejte ovesné vločky, vodu, sůl, pepř, rozmarýn, tymián a česnek v prášku.
2. Přiveďte k varu a vařte za občasného míchání přibližně 5 minut, dokud se směs nezahustí.
3. Přidejte strouhaný sýr a olivový olej a promíchejte, dokud se sýr nerozpustí a vznikne krémová konzistence.
4. Hotovou slanou ovesnou kaši podávejte teplou a ozdobte podle chuti (např. kousky slaniny, čerstvými bylinkami nebo olivami).

Tato slaná ovesná kaše je skvělou alternativou k tradičním sladkým variantám. Je plná vlákniny, bílkovin a živin, které tělo potřebuje. Kombinace aromatických bylinek a sýra dodává kaši jedinečný chuťový zážitek.

Pro ty, kteří preferují slané snídaně nebo hledají novou variaci na tradiční jídlo, je slaná ovesná kaše ideální volbou. Je to výživný a zdravý způsob, jak začít den plný energie. Navíc, příprava tohoto chutného pokrmu je jednoduchá a rychlá, takže si ho můžete užít i v hektických ranních hodinách.

Vyzkoušejte tuto neotřelou slanou ovesnou kaši a objevte nový rozměr v přípravě snídaně. Vaše chuťové pohárky vám za to budou vděčné!