Mořské řasy - řasa Nori

Právě řasa Nori je právě jednou z nejrozšířenějších a nejoblíbenější ze všech mořských řas. Dá se rychle a lehce upravit a má mnohostranné využití. Má vynikající chuť a je ideální pokud s konzumací řas začínáte.

 nori1 (1)

Kvalita řasy Nori se odráží především v chuti a vůni, vyplatí se za ni připlatit. Mořské řasy obecně jsou bohaté na vitamíny a minerály. Často se řasy nazývají mořskou zeleninou.

Velkou předností řasy je její vysoký obsah jódu. Nori je také mezi řasami jedním z nejbohatších zdrojů bílkovin. Obsahuje chlorofyl a další prospěšné látky.

Mořská řasa nori účinky

  • Pomáhá při rozpouštění a vylučování usazenin tuku.
  • Přispívá dobrému trávení.
  • Můžete ji podávat v kombinaci s pečenými a smaženými jídly.

Proč právě nori?

Pěstování Noci a následné zpracování je poměrně složitý a náročný proces. Nori se sbírá ručně a suší se na slunci na tenkých listech papíru. Nori je citlivá na kvalitu vody, takže roste jen v čistých vodách. Mořské řasy by se měly podávat v nižších dávkách, ale pravidelně. Často se používá i jako koření při vaření luštěnin, polévek či zeleninových jídel. Ideální jsou Nori vločky.

Navzdory své schopnosti absorbce minerálů z mořské vody nepřijímá škodlivé látky narozdíl od ryb.

Mořské řasy nemusíte používat pouze k přípravě sushi. Můžete je přidávat téměř do každého jídla. 

Jen nezapomeňte, aby byla konzumace řas prospěšná pro vaše tělo, vybírejte si kvalitu a kupujte ideálně v ověřených odchodech se zdravou výživou a biopotravinami.

nori2 (1)

Na co si dát pozor při výběru?

Pokud můžete, vyberte si Japonskou řasu, vyznačuje  vysokou kvalitou. Chutná vždy skvěle v porovnání jinou s běžně dostupnou nori řasou. Má rozdílnou chuť, vůni i barvu.

  • Nori by měla být cítit po trávě, ne po rybině.
  • Neměla by být nahnědlá, ani jasně světle zelená. 

Nori skladujte vždy v suchu a temnu. 

Správně uskladněná nori musí být rovná, lesklá a křupavá. Otevřené balení, buď kompletně spotřebujte, anebo opravdu pečlivě utěsněte, aby řasa nepřišla do styku s vlhkostí. Klidně přelepte izolepou.