Mořské řasy - řasa Nori

Právě řasa Nori je právě jednou z nejrozšířenějších a nejoblíbenější ze všech mořských řas. Dá se rychle a lehce upravit a má mnohostranné využití. Má vynikající chuť a je ideální pokud s konzumací řas začínáte.

 nori1 (1)

Kvalita řasy Nori se odráží především v chuti a vůni, vyplatí se za ni připlatit. Mořské řasy obecně jsou bohaté na vitamíny a minerály. Často se řasy nazývají mořskou zeleninou.

Velkou předností řasy je její vysoký obsah jódu. Nori je také mezi řasami jedním z nejbohatších zdrojů bílkovin. Obsahuje chlorofyl a další prospěšné látky.

Mořská řasa nori účinky

  • Pomáhá při rozpouštění a vylučování usazenin tuku.
  • Přispívá dobrému trávení.
  • Můžete ji podávat v kombinaci s pečenými a smaženými jídly.

Proč právě nori?

Pěstování Noci a následné zpracování je poměrně složitý a náročný proces. Nori se sbírá ručně a suší se na slunci na tenkých listech papíru. Nori je citlivá na kvalitu vody, takže roste jen v čistých vodách. Mořské řasy by se měly podávat v nižších dávkách, ale pravidelně. Často se používá i jako koření při vaření luštěnin, polévek či zeleninových jídel. Ideální jsou Nori vločky.

Navzdory své schopnosti absorbce minerálů z mořské vody nepřijímá škodlivé látky narozdíl od ryb.

Mořské řasy nemusíte používat pouze k přípravě sushi. Můžete je přidávat téměř do každého jídla. 

Jen nezapomeňte, aby byla konzumace řas prospěšná pro vaše tělo, vybírejte si kvalitu a kupujte ideálně v ověřených odchodech se zdravou výživou a biopotravinami.

nori2 (1)

Na co si dát pozor při výběru?

Pokud můžete, vyberte si Japonskou řasu, vyznačuje  vysokou kvalitou. Chutná vždy skvěle v porovnání jinou s běžně dostupnou nori řasou. Má rozdílnou chuť, vůni i barvu.

  • Nori by měla být cítit po trávě, ne po rybině.
  • Neměla by být nahnědlá, ani jasně světle zelená. 

Nori skladujte vždy v suchu a temnu. 

Správně uskladněná nori musí být rovná, lesklá a křupavá. Otevřené balení, buď kompletně spotřebujte, anebo opravdu pečlivě utěsněte, aby řasa nepřišla do styku s vlhkostí. Klidně přelepte izolepou. 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení