Jakou rýži vybrat?

Druhy rýže, jak se liší, kterou použít a jak se dlouho vaří?

Rozdělení podle druhu rýže (odrůdy)

Jednotlivé odrůdy se liší od sebe liší složením, obsahem živin, chutí a barvou.


Rýže natural neboli rýže hnědá.
Ve skutečnosti se nejedná o odrůdu, je to pouze neoloupaná rýže. Oloupaná je částečně, malé procento slupky zůstává, což způsobuje její lehce tmavou barvu. Díky velkému množství živin, prospěšných látek, vlákniny, ale i nejméně radikální formou zpracování patří mezi nejzdravější druhy rýže. Její nevýhodou je dlouhá doba přípravy. Rýže natural se vaří až 60 minut při mírné teplotě. Natural rýži seženete nejběžněji v prodejnách zdravé výživy.

natural-ryze_1

Rýže Basmati
Basmati a jasmínová rýže patří k nejvíce používaným. Mají krásná dlouhá štíhlá zrna. Basmati rýže zůstává po uvaření krásně sypká a nelepí, proto je nejvhodnější jako příloha, nebo do salátu, k jídlům bez omáčky. Chutná i nesolená a je vhodná pro nejmenší děti. Můžete ji připravovat vařením, ještě lépe dušením.
10 minut

basmati-ryze

 

Jasmínová rýže
Jasmínová rýže má zrna o malinko kratší než rýže Basmati. Po uvaření lepí. Jasmínová rýže navíc vyniká svým aroma, nehodí se proto k výrazným pokrmům, volte ji spíše k neutrálním jídlům. Ideální je k omáčkám.
15 minut

jasminova-ryze

Rýže parboiled
Rýže pardoiled nepatří mezi odrůdy jako takové, vzniká už formou zpracování. Kdy se rýže namáčí v horké vodě a ve vakuu. Při tomto procesu se dostávají vitamíny a minerály z povrchových vrstev dovnitř zrna. Parboiled rýže je po uvaření krásně pevná a sypká.

Rýže Arborio
Neboli rýže kulatá, má krásně oblá a kratší zrnka. Vhodná je především pro přípravu rizot, nebo kaší a nákypů. Je typická svou kašovitou až krémovitou konzistencí, na povrchu jemná, uvnitř pevná. Lepší je vařit Arborio ve větším množství vody, kterou vstřebá. Pokud vaříte například rizoto, ideální je přidávat tekutinu postupně a vždy počkat až se téměř vstřebá. Použít můžete i vývar, nebo víno. Dobu vaření přizpůsobte chystanému pokrmu. Vaří se na skus, někomu se může zdát až nedovařená.

Červená rýže
Má výraznou červenohnědou barvu, ořechovou vůni a po uvaření je tvrdší. Hodí se jako příloha, samotná, nebo do salátů, skvěle se hodí také k rybám. Často se používá společně s jasmínovou rýži (v poměru cca 1:4). Červená rýže je pevnější, křupavá, jasmínová jemnější, lepivá, což vytváří harmonický výsledek. Samotná červená rýže se vaří delší dobu počítejte s min. 30 minutami.

cervena-ryze

Další méně obvyklé druhy rýže se kterými se můžete setkat.


Rýže Carnaroli
Jejíž název zní vznešeně a skutečně se považuje za velmi kvalitní druh rýže. Má vysoký obsah vitamínů a bývá dražší. Nejpodobnější je rýži Arborio, její zrna jsou kulatá a při vaření ještě nabobtnají, hodí se pro přípravu rizot.
20 minut

Černá rýže
Patří k dražším druhům a je méně častá. Použít ji můžete samostatně jako přílohu. Pokud ji smícháte s bílou rýží, například Arborio, výsledný pokrm bude mít zajímavou nafialovělou barvu.
35 minut

cerna-ryze

Sushi rýže
Se objevila s rostoucím zájmem o přípravu tohoto pokrmu. Zrnka jsou kulatá. Rýže je po uvaření lepkavá, aby tvořila hrudky a dala se lépe nabírat hůlkami. Pozor vaří se v poměru 1:1 a celkově pro její přípravu platí trochu jiná pravidla.

Indiánská rýže neboli rýže divoká, rýže planá. Ve skutečnosti se jedná o směs rýže a obilky vodní trávy. Je vhodná jako příloha nebo do salátů.

Jak správně rýži připravit a jaký je rozdíl mezi vařením a dušením si přečtěte v našem dalším článku.

druhy-ryze

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení