Vážení zákazníci, z důvodu přechodu na nový ekonomický systém je momentálně náš e-shop pozastaven. Děkujeme za pochopení.

Jak vyrobit osvěžující domácí ledový čaj, který si zamilujete

V létě není snad nic lepšího než osvěžující nápoj, který dokáže ochladit naše tělo a povznést naši duši. A co je dokonalejší než domácí ledový čaj? Jeho příprava je snadná, a to i pro ty, kteří se nevyznají ve vaření. Pokud máte chuť na něco osvěžujícího, zdravého a chutného, připravte si svůj vlastní domácí ledový čaj pomocí našeho jednoduchého receptu.

Nejprve si musíte vybrat vhodný čaj. Při výběru čaje se zaměřte na ty, které mají jemnější a osvěžující chuť. Doporučujeme zelený čaj, mátu či levanduli. Tyto druhy čaje mají příjemnou vůni a chuť, která dokonale zapadne do letního období. Pokud máte rádi sladší varianty, můžete do hotového čaje přidat trochu medu nebo cukru podle své chuti.

 

Nyní přejděme k samotné přípravě ledového čaje. Potřebujeme hrnec nebo jinou teplu odolnou nádobu, do které vložíme čajový sáček či čajovou směs a zalijeme horkou vodou. Pokud používáte sáčky, doporučujeme použít 3 na 1 litr vody, abyste dosáhli dostatečné intenzity chuti.

Po vylouhování čaje, je čas jej vychladit. Čaj nechejte při pokojové teplotě odpočinout. Pokud potřebujete chladnutí čaje urychlit, přelijte ho do jiné nádoby a dejte do ledničky. Po vychlazení přidejte do čaje ledové kostky, váš domácí ledový čaj tak bude naprosto osvěžující.

A nyní, když máte základ čaje připravený, je čas si ho dozdobit, abyste si ho mohli řádně vychutnat. Můžete jej podávat s plátkem citronu nebo pomeranče a přidat pár lístků máty pro větší osvěžení. Můžete také přidat kousky ovoce nebo zmrazit bobule do ledových kostek a přidat je do nápoje, čímž dodáte ledovému čaji nejen svěžest, ale i a zajímavý vzhled.

A to je vše! S naším jednoduchým receptem si můžete připravit skvělý domácí ledový čaj, který si zamilujete. A co je nejlepší, připravíte si ho přesně podle své chuti. Takže na co ještě čekáte? Vyzkoušejte náš recept a užijte si osvěžení, které vám domácí ledový čaj přináší.