Vážení zákazníci, z důvodu přechodu na nový ekonomický systém je momentálně náš e-shop pozastaven. Děkujeme za pochopení.

Jak vařit černou čočku a objevit její neuvěřitelnou chuť

Černá čočka je jedním z nejzdravějších a nejchutnějších druhů luštěnin na světě. Je tak bohatá na živiny, že bychom jí měli zařazovat do našeho jídelníčku pravidelně. Pokud máte rádi pestrost na talíři, pak je černá čočka pro vás to pravé.

Ať už jste o černé čočce slyšeli nebo ne, dovolte nám představit vám její unikátní chuť a variabilitu při vaření.

První věc, kterou byste měli vědět, je, že černá čočka je malá a kulatá, s tmavě hnědou až černou barvou. Její textura je lehce křehká a má jemnou oříškovou chuť. Když ji vaříte, získá krásnou tmavě zelenou barvu, která přidává na atraktivitě jakéhokoli jídla.

Základní příprava

A teď se podívejme na to, jak připravit černou čočku tak, abyste získali tu nejlepší chuť. Prvním krokem je namočit čočku přes noc. Tímto způsobem se dosáhne optimální konzistence a zkrátí se doba vaření. Když čočka nasaje vodu, změkne a bude snáze stravitelná.

Poté, co jste čočku namočili, ji opláchněte a dejte vařit v osolené vodě. Vařte ji na mírném ohni přibližně 20-25 minut, dokud nezměkne a nezhoustne. Během vaření černá čočka měkne a uvolňuje svou lahodnou chuť, která je nejlepší, když je čočka stále lehce křupavá.

A jakou chuť má černá čočka?

Čočka je neuvěřitelně bohatá a plná. Její oříšková aroma vám okamžitě připomene zemité chutě, které jsou tak typické pro luštěniny. Jen si představte, jak dokonale se hodí do různých pokrmů. Můžete ji přidat do salátů, polévek, omáček či příloh k masu. Je to vynikající zdroj bílkovin, vlákniny a železa, takže je ideální pro vegetariány a vegany.

A co je beluga?

Beluga je jen dalším názvem pro černou čočku, který získala kvůli své podobnosti s kaviárem. Ale nebojte se, není to jen estetická záležitost. Chuťově je beluga jedinečná a její hodnota je neocenitelná.

Takže neváhejte a začněte experimentovat s černou čočkou. Je to skvělá alternativa k jiným luštěninám a její chuť je naprosto jedinečná. Vaření s černou čočkou je nejen zábavné, ale také zdravé a chutné. Takže si dejte na talíř nezapomenutelnou chuť černé čočky a uvidíte, jak obohatí váš jídelníček. Černá čočka vám otevře novou dimenzi chuťových zážitků.