Jak se vaří jáhly?

Jáhly musíte před vařením vždy spařit horkou vodou, čím víc vody, tím líp. Postup klidně několikrát opakujte. Na samotné vaření použijte novou vodu. Jáhly se vaří v poměru 1:2 – 2,5 (jeden díl jáhel a dva až dva půl dílů vody).

Platí pravidlo, čím více vody použijete, tím kašovitější a lepivější jáhly budou. Pokud chcete jáhly jako přílohu, použijte pouze 2 díly vody. Pokud chcete těsto na výrobu noků, knedlíků, placek nebo jiných i sladkých kašovitých pokrmů, použijte klidně 3-4 díly vody.

Vařte na mírnou teplotu asi 20 minut, případnou pěnu na povrchu seberte a nemíchejte, počkejte až se všechna tekutina vstřebá.

Mezi tradiční pokrmy z jáhel patří například jahelný ovocný nákyp, jahelník (můžete jej připravit sladký i slaný), jahelné kaše, jahelné noky a knedlíky, jahelné rizoto a další.

Pokud se chystáte připravovat jáhly nasladko, použijte k jejich uvaření místo vody mléko, nebo rostlinný nápoj. Jejich chuť bude jemnější a přirozeně nasládlá.

Jáhly a recepty z nich patřily v dobách našich babiček k velmi častým a nyní se postupně vrací do jídelníčků moderních domácností, které dbají na zdravou a pestrou stravu.

Co jsou jáhly, jaké jsou jejich přínosy a jak je jíst?

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení