Vážení zákazníci, z důvodu přechodu na nový ekonomický systém je momentálně náš e-shop pozastaven. Děkujeme za pochopení.

Jak přesvědčit manžela ke zdravějšímu jídlu: Oblíbená věta našich zákaznic

Mnoho mužů je stále těžké přesvědčit ke změně stravovacích návyků, obzvláště pokud jsou zvyklí na rychlá a nezdravá jídla. Nicméně, zdravá výživa je důležitá pro udržení dobrého zdraví a energie. Pokud se snažíte přimět svého manžela ke konzumaci zdravějšího jídla, zde je pár tipů.

1. Začněte pomalu

Náhlá změna stravovacích návyků může být pro mnoho lidí příliš náročná na zvládnutí. Začněte pomalu, třeba tím, že do každého jídla přidáte více zeleniny. Pak můžete postupně začít nahrazovat rychlá jídla zdravějšími alternativami.

2. Ukažte mu výhody

Přechod na zdravou stravu přináší mnoho výhod, jako například lepší zdravotní stav, více energii a lepší náladu. Ukažte svému manželovi tyto výhody a přesvědčte ho, že se mu to vyplatí.

3. Zapojte ho do přípravy jídla

Zapojte svého manžela do přípravy jídla - nejen, že je to zábavné, ale také mu ukážete, že zdravá strava může být chutná a zajímavá.

4. Najděte zdravé alternativy k rychlým jídlům

Místo nezdravých jídel můžete najít zdravější alternativy, které jsou stejně rychlé na přípravu. Například, místo hamburgeru můžete udělat domácí burger s chlebem z celozrnné mouky a s množstvím zeleniny.

5. Buďte trpělivé

Změna stravovacích návyků může trvat nějaký čas. Buďte trpělivé a nechte svého manžela přijít na chuť zdravějšímu jídlu postupně.

Náš nejlepší tip pro vás - manžel nesmí mít pocit, že ho nutíte ke změně! Pokud budete mít trpělivost a přistupíte k zavádění změn pozitivně, váš manžel si uvědomí výhody zdravějšího jídelníčku a sám se začne o zdravou stravu zajímat.

Zdravá večeře pro dva, kterou váš manžel určitě neodmítne - Míchaná zelenina s rýží

Tento recept na večeři je rychlý a snadný, ale přesto zdravý a chutný. Pokud se chcete postupně začít zaměřovat na zdravou stravu, tento recept je skvělým začátkem.

Suroviny:
- 2 lžíce olivového oleje
- 1 cibule, nakrájená na kousky
- 2 stroužky česneku, nasekané
- 1 paprika, nakrájená na kousky
- 2 mrkve, oloupané a nakrájené na kousky
- 1 hrnek mražené zeleniny (hrášek, kukuřice atd.)
- 2 šálky vařené rýže
- Sůl a pepř dle chuti

 

Postup:
1. Na pánvi zahřejeme olivový olej a osmahneme na něm cibuli a česnek, dokud nejsou měkké.
2. Přidáme nakrájenou papriku a mrkev a vaříme asi 5 minut, dokud zelenina nezměkne.
3. Přidáme mraženou zeleninu a vaříme dalších 2-3 minuty.
4. Nakonec přidáme uvařenou rýži a smícháme.
5. Osolíme a opepříme dle chuti.

Tento recept je skvělou alternativou k rychlým jídlům a můžete ho jednoduše upravit podle své chuti, přidáním další zeleniny nebo koření. Je to zdravá a chutná večeře, kterou si váš manžel určitě oblíbí.