Jak na podporu zdravého fungování organismu?

Seznamte se s ajurvédskými čaji. 

Základem ajurvédských čajových směsí jsou byliny a koření. Himálajské byliny jsou používané v mnoha nejrůznějších kombinacích. A vždy jsou zaměřené na podporu zdravého fungování organismu.

ajurvedskecaje4 (1)

Ajurvéda znamená v překladu „nauka o životě“ a jedná se o nejstarší celistvý lékařský systém o zdravém způsobu života. Ajurvéda považuje člověka za komplex těla, energie, mysli a duše, Jako jeden celek. Soustředí se na příčiny nemocí, projevy samotné bere jako informace těla. V souladu s principy zdravého životního stylu usiluje ajurvéda o obnovení přirozené rovnováhy a harmonie v těle.

Duševní vědomí, myšlenky, emoce, mezilidské vztahy, strava, denní rytmus, životní styl, roční období a prostředí, ve kterém se pohybujeme, to vše ovlivňuje vyváženost či nerovnováhu.

Každá bylina má mnohostranné působení, proto záleží na přesném poměru smísení, aby se posílil nebo omezil jejich specifický vliv. Jejich účinky oceníte především při pravidelném používání.

Ajurvédské byliny účinky

Optimalizují duševní a fyzické síly, revitalizují tkáně, harmonizují kardiovaskulární a lymfatický systém, zklidňují nervovou a dýchací soustavu, podporují trávení a metabolismus, očišťují organismus, povzbuzují mozkovou činnost a posilují imunitní systém.

U ajurvédských čajů pečlivě čtěte jejích složení, zaměření a dodržujte postup přípravy i dávkování. Popisek každého čaje obsahuje složení bylin, výpis jejich působení a přehled, kde čaj může působit.

Jak používat ajurvédské bylinné čaje?

ajurvedskecaje3 (1)

Himálajské byliny se tradičně nechávají alespoň 3–5 minut povařit, pokud je užíváte jako prostředek k optimalizaci duševních a tělesných funkcí organismu. Takto připravený odvar má silnější působení, jemnější chuť a příznivě ovlivňuje trávení.

Čaje pijte jako součást denního pitného režimu po dobu trvání obnovy nebo harmonizace funkcí organismu.

V případě očistné bylinné kúry užívejte čaj po dobu 1–3 měsíců v souladu s denním dávkováním uvedeným na obalu. Ponechejte týdenní pauzu po spotřebování každého balení. 

Užívejte vždy maximálně dva čaje zároveň. Více čajů lze střídat v denním či týdenním režimu, pokud je používáme k normalizaci běžných projevů při narušení rovnováhy tělesného nebo duševního zdraví. Čaje pijte vždy odděleně s odstupem alespoň jedné hodiny.

Pokud čaje používáte pouze jako podpůrný či povzbuzující prostředek, můžete nechat byliny pouze vyluhovat bez omezené doby užívání.

Čaje pijte čaje teplé a před jídlem.

Specifická chuť každého čaje je součástí terapeutického působení a odpovídá ájurvédským vlastnostem šesti chutí, proto nepřidávejte žádná sladidla. 

 

Už jste zkoušeli ajurvédskou kávu?

ajurvedskecaje5 (1)

Ajurvédská káva přišla do Evropy z Indie, kde ji Indové považují za nápoj léčivý, výjimečný. Tato káva se vyrábí z různých bylin, základem je ale vždy čekanka lékařská.

Ajurvédská káva neobsahuje kofein, naopak obsahuje mnoho zdraví prospěšných látek, jako bílkoviny, železo, magnézium, zinek, omega 3 a další

 

Vyzkoušejte sílu ajurvédy a himalájských bylin.

Naturálek, můj zdravý krámek