Co je agar?

Co je agar? použití agaru, účinky?

Agar je želírovací látka, používá se jako náhrada živočišné želatiny.

Vyrábí se z mořských řas, je bez chuti a bez zápachu, má světlou barvu. Je vhodný i pro vegetariány a vegany, je 100% rostlinný. 

Agar je rozpustná vláknina – po kontaktu s vodou nabobtná a vytváří gelovitou hmotu. Rozpustná vláknina je důležitá pro správné fungování střev, (funguje jako potrava pro prospěšné bakterie), tedy příznivě ovlivňuje celkové fungování střev a imunitu těla.

Agar obsahuje poměrně hodně minerálů (jód, vápník, železo) a kyselinu listovou. Díky tomu, že v agaru nejsou prakticky žádné bílkoviny, tuky ani stravitelné sacharidy, má agar velmi nízkou kalorickou hodnotu

Agar-agar vzniká povařením červené mořské řasy tengusa, vzniklý vývar má po zchladnutí gelovitou konzistenci, a nakonec zcela ztuhne. Díky speciální formě se z hmoty vytvoří dlouhé nudle, které se následně suší dva týdny na slunci. Po 14 dnech je agar hotový. Dále se pokrájí na tyčinky, nadrtí na vločky nebo namele na prášek.

Použití agaru

  • Pro přípravu domácích džemů a marmelád
  • Jako želatina na dorty, poháry, dezerty, zmrzliny, pudinky
  • slané aspiky

 

Příprava agaru

Agar je potřeba nejprve namočit ve studené vodě a nechat nabobtnat, pak přivést k varu. Na 2 g agaru (cca 1 rovná čajová lžička) použijte asi 500 ml vody. Vařte 2 minuty. Agar tuhne v podstatě při zhruba 35 °C, pevné konzistence dosáhne v podstatě při pokojové teplotě. Navíc tuhne poměrně rychle.

Pokud potřebujete docílit čiré barvy, přidejte trochu citronové nebo limetkové šťávy. 

 

Domácí džem s agarem

500 g ovoce použijte 1 lžičku agaru

Ovoce rozkrájejte na malé kousky nebo rozmixujte, přiveďte k varu. Přidejte agar (předem namočený) a vařte, dokud se agar nerozpustí. Pak oslaďte podle chuti. Skladujte v lednici nebo zavařte.

 

Domácí gumoví medvídci s agarem

Agar uvařte v ovocném džusu a vlijte do formy na led, nechte zatuhnout. Můžete směs vylít i na plech a po zatuhnutí rozkrájet nebo vykrajovat různé tvary.

Agar-agar je bez chuti a bez zápachu a funguje výborně. Rozhodně má mnoho předností, oproti klasické želatině, která sice obsahuje kolagen, ale vyrábí se z jatečního odpadu. Má dokonce několikanásobně vyšší želírovací schopnost než želatina. Navíc tuhne rychle i bez chlazení v lednici. Je 100% přírodní. Seženete ve zdravé výživě.