Vážení zákazníci, z důvodu přechodu na nový ekonomický systém je momentálně náš e-shop pozastaven. Děkujeme za pochopení.

Bylinková sůl recept

Bylinková sůl je skvělým způsobem, jak přidat do jídel novou vrstvu chutí a vůní. Pokud se chcete naučit připravit si bylinkovou sůl doma, máme pro vás skvělý recept. V tomto článku vám ukážeme, jak si jednoduše a rychle můžete vyrobit vlastní bylinkovou sůl plnou čerstvých a aromatických bylinek. Tak pojďme na to!

Bylinková sůl recept

- 1 šálek mořské soli
- 1/4 šálku nasekaných čerstvých bylinek (např. rozmarýn, tymián, oregano, bazalka)
- 1 lžíce sušených bylinek (dle vašeho výběru)
- 1/2 lžičky česneku v prášku
- 1/2 lžičky cibule v prášku
- 1/4 lžičky mletého pepře

Postup

1. Připravte si všechny potřebné ingredience. Je důležité použít kvalitní mořskou sůl a čerstvé bylinky, které dodají bylinkové soli intenzivní chuť.

2. V malé míse smíchejte mořskou sůl, sušené bylinky, česnek v prášku, cibuli v prášku a mletý pepř. Dobře promíchejte, aby se všechny ingredience spojily.

3. Přidejte nasekané čerstvé bylinky a znovu promíchejte, aby se rovnoměrně rozložily po celé směsi soli.

4. Přeneste směs do uzavíratelné nádoby, například sklenice nebo dózy. Dobře ji uzavřete a schovejte na suchém a temném místě.

5. Nechte bylinkovou sůl odpočívat alespoň 2 týdny, aby se všechny chutě z bylinek promísily s mořskou solí. Čím déle necháte sůl odpočívat, tím intenzivnější a výraznější bude chuť.

6. Po 2 týdnech si můžete vychutnat vaši domácí bylinkovou sůl. Použijte ji jako dochucovadlo pro různá jídla, například maso, ryby, grilovanou zeleninu nebo saláty. Vaše pokrmy se stanou neodolatelně aromatickými a chutnými!

Tak tady máte jednoduchý recept na to, jak si vyrobit bylinkovou sůl doma. Nechte se inspirovat a zkuste experimentovat s různými bylinkami, abyste vytvořili svou vlastní unikátní směs. Uvidíte, že si domácí bylinkovou sůl zamilujete a bude pravidelnou součástí vaší kuchyně. Dobrou chuť!