Vážení zákazníci, z důvodu přechodu na nový ekonomický systém je momentálně náš e-shop pozastaven. Děkujeme za pochopení.

Bulgur - nejnovější hit zdravé výživy

V posledních letech neustále roste zájem o zdravou stravu a bio produkty. Jedním z nejnovějších hitů zdravé výživy je bulgur, tradiční jídlo z Blízkého východu. Přinášíme vám nejnovější informace o této zdravé potravině, a k čemu ji můžete použít.

Co je bulgur?

Bulgur je klasické jídlo z Blízkého východu, které se vyrábí z celozrnné pšenice. Pšenice se nejprve oloupe a většinu zrna se rozemele na mouku. Zbylá zrna se namočí, poté se usuší a nakonec se rozemelou na kousky. Kousky jsou poté opět sušeny, díky tomu mohou být skladovány po dlouhou dobu. Bulgur je velmi oblíbeným jídlem, protože se dá snadno připravit a použít v mnoha různých receptech.

Jaké jsou benefity bulguru?

Bulgur je jednou z nejzdravějších potravin, které můžete jíst. Obsahuje vysoké množství vlákniny, která pomáhá udržovat zdravou hladinu cukru v krvi, a také pomáhá snižovat hladinu cholesterolu. Bulgur je také bohatý na bílkoviny a minerály, jako je železo a hořčík.nízký glykemický index, což znamená, že se cukr v těle pomalu uvolňuje, tím pomáhá udržovat energii a nezpůsobuje velké výkyvy hladiny cukru v krvi.

K čemu se dá bulgur použít?

Bulgur se dá použít v mnoha různých receptech. Je to výborná alternativa k rýži nebo těstovinám. Je také skvělým základem pro saláty, polévky a hlavní jídla. Bulgur se dá také použít jako náplň do tortilly, nebo jako základ pro falafel. Je skvělou volbou pro vegetariány a vegany, protože obsahuje vysoké množství bílkovin.

Jak si vybrat kvalitní bulgur?

Když chcete získat všechny benefity této zdravé potraviny, je důležité, vybrat kvalitní bulgur. Hledejte bulgur, který je certifikovaný jako bio a vybírejte značky, které jsou známé pro vysokou kvalitu svých produktů. Mějte na paměti, že bulgur by měl být suchý a neměl by mít žádný zápach, to může být známkou toho, že bulgur není kvalitní.

Jak připravit bulgur?

Příprava bulguru je snadná. Stačí vařit bulgur v poměru jedna část bulguru na dvě části vody. Vaření by mělo trvat asi 10-15 minut, dokud bulgur nezměkne. Pak jenom scedit a použít podle potřeby.

Závěr

Bulgur je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí jíst zdravě. Je to bohatý zdroj vlákniny, bílkovin a minerálů, a může být použit v mnoha různých receptech. Hledejte kvalitní bulgur, který je certifikovaný jako bio, a připravujte ho správně, aby získal všechny benefity. Pokud hledáte nový zdravý zdroj jídla, zkuste bulgur!