Vážení zákazníci, z důvodu přechodu na nový ekonomický systém je momentálně náš e-shop pozastaven. Děkujeme za pochopení.

Pět neotřelých způsobů, jak si vychutnat pohanku na sladko

Jak byste reagovali, kdybychom vám řekli, že pohanka, ta stará známá příloha k hlavním jídlům, může být také sladká? Ano, dobře jste slyšeli! Pohanka na sladko je skvělý způsob, jak si vychutnat tuto zdravou obilovinu i v podobě dezertu. Připravte se na to, že vaše chuťové pohárky budou nadšené a vaše tělo bude vděčné za tyto neobvyklé, ale překvapivě chutné kombinace. Přinášíme vám 5 neotřelých způsobů, jak si vychutnat pohanku na sladko.

1. Pohanková kaše s javorovým sirupem a ovocem

Zapomeňte na obyčejnou ovesnou kaši a dejte přednost pohankové kaši. Uvařte pohanku ve vodě nebo mléce, případně rostlinném nápoji. Na talíři ji polijte javorovým sirupem a přidejte čerstvé ovoce, jako jsou jahody, banány nebo maliny. Tato snídaně je nejen zdravá, ale také vás příjemně zasytí a dodá energii na celé dopoledne. Pro obměnu můžete použít datlový či borůvkoý sirup.

2. Pohankové lívance s javorovým sirupem

Změňte svou obvyklou snídani na něco nového a zajímavého. Pohankové lívance jsou rychlé a snadné na přípravu, a přesto plné chuti. Smíchejte pohankovou mouku s mlékem, vejcem a malým množstvím cukru. Těsto líjte na rozpáleno pánev a opečte z obou stran. Lívance podávejte s javorovým sirupem. Skvělá volba pro sladkou snídani nebo lehký dezert.

3. Pohankové brownies s ořechy

Ano, jste si přečetli správně - pohankové brownies! Tato alternativa k tradičním čokoládovým brownies je nejen bezlepková, ale také mnohem zdravější. Smíchejte pohankovou mouku s kakaem, javorovým sirupem, vejcem a ořechy. Přelijte na plech a pečte v troubě. Tato sladká pochoutka vás překvapí svou chutí i konzistencí.

4. Pohankové smoothie s ovocem

Smoothie je osvěžující a chutný způsob, jak si dopřát ovoce a zeleninu. Ale co kdybyste přidali do svého smoothie také pohanku? Stačí smíchat uvařenou pohanku s libovolným ovocem dle vašeho výběru, přidat trochu medu nebo javorového sirupu a rozmixovat. Tento nápoj vám dodá dostatek energie a vitamínů pro celý den.

5. Pohankový dezert s kokosovým mlékem a sušeným ovocem

Pro ty z vás, kteří preferují sladké pokrmy s exotickou chutí, je tu pohankový dezert s kokosovým mlékem a sušeným ovocem. Vařte pohanku ve vodě a kokosovém mléce, přidejte sušené ovoce, jako jsou rozinky, brusinky nebo meruňky, a nechte vařit, dokud není pohanka měkká a nenasákne sladkou chuť z kokosového mléka. Servírovat můžete s čerstvým ovocem. Tento dezert je bohatý na vlákninu a přirozeně sladký.

To bylo 5 neotřelých a chutných způsobů, jak si vychutnat pohanku na sladko. Nechte se inspirovat těmito recepty a vyzkoušejte, jak dokáže pohanka překvapit vaše chuťové buňky. A příště, až budete sahat po pohance, nezapomeňte, že tento zdravý obilný produkt skrývá více možností, než jenom přílohu k hlavním jídlům.