Vážení zákazníci, z důvodu přechodu na nový ekonomický systém je momentálně náš e-shop pozastaven. Děkujeme za pochopení.

Rozdíl mezi himálajskou solí bílou a himalájskou solí růžovou

Himalájská sůl je známá svou mnohostranností a přínosy pro zdraví. Je to přírodní zdroj minerálů a stopových prvků, které jsou nezbytné pro správnou funkci našeho těla. Dnes se zaměříme na dva typy himálajské soli - bílou a růžovou, abychom zjistili, jaké jsou jejich rozdíly a jaké výhody mohou přinést.

1. Barva

Nejzřetelnějším rozdílem mezi himálajskou solí bílou a růžovou je samozřejmě barva. Himálajská sůl bílá má svou charakteristickou bělavou barvu, která jí dodává čistý a elegantní vzhled. Himalájská sůl růžová získává svou charakteristickou růžovou barvu díky vysoké koncentraci železa.

2. Obsah minerálů

Dalším rozdílem mezi těmito dvěma typy solí je jejich obsah minerálů. Himálajská sůl bílá je bohatá na minerály jako je vápník, hořčík, draslík a železo, které jsou důležité pro naše tělo. Himalájská sůl růžová obsahuje tytéž minerály, ale ve vyšší koncentraci.

3. Chuť a textura

Himálajská sůl bílá a růžová mají také odlišnou chuť a texturu. Himálajská sůl bílá má jemnou chuť a jemnou texturu, která se snadno rozpouští. Himalájská sůl růžová má mírně pikantní chuť a hrubší texturu, která dodává jídlu zajímavý a křupavý pocit.

4. Využití a výhody

Oba typy himálajské soli mají mnoho využití a přínosů. Používají se jako stolní sůl nebo jako surovina při vaření a pečení. Růžová sůl je navíc hojně využívána v péči o tělo, například jako základ pro přípravu solných lázní.

Výběr mezi himálajskou solí bílou a himalájskou solí růžovou je čistě osobní záležitostí a záleží na vašich preferencích a potřebách. Ujistěte se, že vybíráte kvalitní, nerafinovanou a certifikovanou himálajskou sůl, abyste si mohli vychutnat všechny její přínosy pro zdraví.

Nahradíte-li běžnou kuchyňskou sůl tou himálajskou, můžete si být jisti, že přidáte do svého jídelníčku přírodní a minerály a stopové prvky, které jsou pro naše tělo nezbytné.